Reklam
  • Reklam
KKTC’de FETÖ operasyonları için geri sayım..

KKTC'de FETÖ operasyonları için geri sayım..

Türkiye Fethullahçı Terör Örgütü ile mücadeleyi hızlandırdı. Çok sayıda gözaltı var. Peki özellikle Kıbrıs ekonomisinde etkin olan paralel yapıya karşı KKTC'de neler yapılacak? Başbakan Hüseyin Özgürgün yanıtladı..

Reklam
21 Temmuz 2016 - 02:03
Reklam

Türkiye'de FETÖ'ye karşı köklü bir temizli opreasyonu başladı. Peki KKTC'de paralel yapılanma ne durumda? Gerçekten Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, cemaatin arka bahçesi mi? 

KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) KKTC'de de yapılandığını ifade ederek, Bunlar Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Polis olsun, her anlamda burada duruma hakimdir" diye konuştu. A Haber'e telefonla bağlanan Başbakan Özgürgün, Türkiye'de olayların akabinde Kıbrıs'ta da bir çok bağlantı olduğunu ve bunu da bildiklerini ifade ederek, güvenlik birimlerinin tüm tedbirleri almış durumda olduğunu kaydetti.

"BUNLAR HER ALANDA HAKİMLER" 

Türkiye'de süren operasyonların KKTC'ye de sıçradığına ilişkin haberi üzerine yayına katılan Özgürgün şu açıklamalarda bulundu: "Anavatan Türkiye'de sıkıntı çıktığında KKTC'de biz de hissediyoruz. Türkiye'nin her zaman iyi olmasını sağlıklı olmasını, huzurlu olmasını dileriz. Her zaman da bizde de huzurlu ortam ortaya çıkarır. Olayları yakından takip ediyoruz. Burada da ciddi şekilde izlememiz gerekiyor. Burada da bağlantılar var. Bunları da biliyoruz. Bu anlamda da bazı sıkıntılar olabileceğini değerlendiriyoruz. Bunlar GKK( Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı), Polis olsun, her anlamda burada duruma hakimdir. Herhangi bir güvenlik sıkıntısı olmaması için güvenlik birimleri tüm tedbirleri almış durumdadır. Gerektiği takdirde, gereken adımlar atılacak durumdadır." 

(EMRE DİNER - CİHAN)

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..