Reklam
  • Reklam
KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan duyuru!...
Reklam

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan duyuru! İşte detaylar...

Çalışma affı için son başvuru tarihi 17 Şubat 2020

Reklam
12 Şubat 2020 - 15:46
Reklam

Kayıt dışı duruma düşmüş işçilerin kayıt altına alınması için  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan “Çalışma Affı” 17 Şubat’ta sona eriyor.

Kayıt dışı işgücü nedeniyle ülke ekonomisinde, sosyal güvenlik sisteminde ve çalışma yaşamında oluşan sorunların giderilmesi hedefiyle hazırlanan Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasası  19 Kasım 2019’da  Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti.

Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasası  kapsamında, KKTC sınırları içerisinde bulunup, ülkeye ön izinle gelip çalışma izni çıkarmamış, çalışma izni veya iş kurma izninden dolayı kayıt dışı duruma düşüp vize cezası oluşan kişiler, bir asgari ücret tutarında  ( 3 bin 400 TL) para cezası ödeyerek 17 Şubat 2020 Pazartesi günü, mesai bitimine kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurarak aftan yararlanabilecek.

Af hakkında bilgi edinmek  isteyenler csgb.gov.ct.tr  adresinden,Facebook,Instagram,Twitter üzerinden  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ulaşarak, Çalışma Dairesi Bölge Amirliklerine başvurarak ya da ALO 102 İhbar  Hattı’nı ücretsiz arayarak  detaylı bilgi alabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Tekleaf münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Tekleaf münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları