Reklam
  • Reklam
Kıbrıs’ta insan kaçakçılığı!

Kıbrıs'ta insan kaçakçılığı!

Güney Kıbrıs ile Kuzey Kıbrıs arasında insan kaçakçılığı yaptığı tespit edilen Hüseyin Özbek ile Erkan Arslan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Reklam
14 Haziran 2017 - 12:23
Reklam

 

Kiraladıkları araçla Kuzey’den Güney’e yasa dışı yollardan, insan kaçakçılığı yaptığı tespit edilen Hüseyin Özbek ile Erkan Arslan Beyarmudu Sınır Kapısı’nda düzenlenen operasyon sonucu tutuklandı.

Yakalanan Hüseyin Özbek ile Erkan Arslan’ın Filistinli Muhammed Hüseyin ile birlikte araç kiraladıkları, Tunus uyruklu bir şahsı gece geç saatlerde Beyramudu bölgesine götürdükleri ve yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçirdikleri belirtildi.

Askeri Mahkeme kararı ile 3 gündür tutuklu bulunan iki zanlı dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Talebi değerlendiren mahkeme zanlı Hüseyin Özbek’in 10 bin TL nakit teminat yatırması ve yurt dışına çıkış yasağı şartları ile tutuksuz yargılanmasına, zanlı Erkan Arslan’ın ise yargılanıncaya kadar 1 ay süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Soruşturma tamamlandı

Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, zanlıların 9 Haziran’da Filistin uyruklu Muhammed Hüseyin ile birlikte Tunus uyruklu bir şahsı Beyarmudu Bölgesi’nde birinci derecede askeri yasak bölge olan sınır taşları civarından Güney Kıbrıs’a gitmesini sağladıklarını söyledi.

Zanlıların aynı gün tespit edilip yakalandıklarını ancak Filistinli şahsın kaçtığını kaydeden polis, zanlılar Hüseyin Özbek ile Erkan Arslan’ın askeri mahkemeye çıkarılarak aleyhlerinde 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydetti.

Polis, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, zanlı Arslan’ın TC ve İngiliz vatandaşı olduğunu, ayrıca 8 ay önce KKTC vatandaşı bir kadınla evlilik yaptığını, zanlı Özbek’in ise Türkiye vatandaşı olduğunu ve olaydan bir gün önce KKTC'ye turist olarak giriş yaptığını belirtti.

Polis, bu olgular ışığında zanlı Özbek’in uygun bir teminata bağlanmasını talep ederken, zanlı Arslan’ın tutuklu yargılanmasını talep etti.

Devrim Demir/GündemKıbrıs

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..