Reklam
  • Reklam
Kıbrıs Sigorta Büro İş ile toplu iş sözleşmesi imzaladı!

Kıbrıs Sigorta Büro İş ile toplu iş sözleşmesi imzaladı!

Kıbrıs'ın köklü sigorta markası Kıbrıs Sigorta, çalışanları için toplu iş sözleşmesi imzaladı. İşte detaylar.

Reklam
20 Ekim 2017 - 13:24
Reklam

Kıbrıs Sigorta ile Büro-İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Büro-İş’in bağlı olduğu Hür-İş’ten yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Boğaçhan, imza töreninde yaptığı konuşmada, hem şirketin hem de çalışanların menfaatlerini düşünerek Büro-İş ile uyum içinde toplu iş sözleşmesini imzalayarak ilk adımı attıklarını söyledi.

Şirketin ekonomik durumunun daha iyiye gitmesi halinde hak ve menfaatlerin geliştirileceğini ifade eden Boğaçhan, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Hür-İş Başkanı Ahmet Çaluda da, uzun soluklu çalışma sonucu Kıbrıs Sigorta’daki personelin Hür-İş’e bağlı Büro-İş’te örgütlendiğini ve toplu iş sözleşmesi için gerekli temasları yaparak imza aşamasına geldiklerini kaydetti. Çaluda, atılan imzaların şirkete ve çalışanlara hayırlı uğurlu olması dileğini ifade etti.

Kıbrıs Sigorta Genel Müdürü Hasan B. Beycanlı da, iş hayatının olmazsa olmazı olan sendikacılığın, şirketlerindeki çalışanların haklarını korumaya aldığını belirterek, bunun diğer özel şirketlere de örnek olmasını diledi.

Büro-İş Başkanı Baytun Tuna ise toplu iş sözleşmesinin çalışana çok haklar getirmediğini ancak ilk kez hak ve menfaatlerin korunmaya alınmasının önemli olduğunu söyledi.

Tuna, yönetim ve üyelerle iyi bir diyalog ve dayanışma ile sendikal haklarını geliştirmesi için toplu iş sözleşmesinin başlangıç olacağını kaydederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018