Reklam
  • Reklam
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi YÖK denkliğini...

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi YÖK denkliğini aldı!

Güçlü altyapısı ve yerinde uygulama merkezleriyle dikkat çeken Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne YÖK onayı.. Bu onay ile birlikte Güzelyurt halkı için yeni bir dönem başlıyor. İşte detaylar..

Reklam
09 Mart 2017 - 13:04 - Güncelleme: 13 Mart 2017 - 09:20
Reklam

“Sağlık eğitiminin merkezi olacağız” sloganıyla yola çıkan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, YÖK denkliğini de aldı.

Bu yıl öğrencilerini kabul eden KSTU, kısa bir süre önce Yükseköğretim Kurulu tarafından yerinde denetlendi. Üniversitenin yatırımını ve projelerini inceleyen, gelecek yol haritası hakkında bilgi alan YÖK uzmanları, üniversite için olumlu raporunu açıkladı.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, yeni eğitim ve öğretim döneminde YÖK onayıyla birlikte Türkiye’den de öğrenci alımı yapacak.

YÖKSİS tabanına giriş yapan KSTU, 2017 ÖSYS kitapçığında da yer alacak.  Denklik ile birlikte eğitim kurumunun web adresi de güncellendi, artık adaylar üniversiteye www.kstu.edu.tr adresinden ulaşabilecek.

YÖK onayıyla sonrası hem üniversite, hem de Güzelyurt bölgesi için yeni bir dönem başlıyor. Çünkü Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Müslüm Çiçek, “sağlık eğitiminin merkezi olacağız” diyerek yol haritasından mesaj veriyor.

 

“ÇOK FARKLIYIZ, ÇOK ÖZELİZ”

Çiçek; “Biz Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi olarak bu bölgeye ayrı bir önem veriyoruz. Daha ilk yılımızda bölgeye, halka, ekonomiye büyük katkılar sağlamaya başladık. Bu fayda, gün geçtikçe daha da artarak devam edecek” diyor.

Bir sağlıkçı olarak, alanında uzman olduğu bir üniversitede görev aldığını belirten Prof. Dr. Müslüm Çiçek, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin gerçek anlamda sağlık eğitiminin merkezi olacağını söyledi ve ekledi; “Eğitimin merkezi olarak gösterilen İstanbul’da bile bu örnekte belki birkaç yer vardır. Altyapımızla, laboratuvarlarımızla çok farklıyız, çok özeliz, o yüzden de çok iddialıyız” sözleriyle de mesajını vurguluyor.

 

 

“GERÇEK ANLAMDA SAĞLIKÇILAR YETİŞTİRECEĞİZ”

KSTU Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Dr. Serdal Gündüz ise farklı bir noktaya dikkat çekiyor. Üniversitede eğitim gören öğrenci sayısının değil, bu üniversiteden yetişen gerçek anlamda sağlıkçıların oranıyla ilgilendiklerini belirten Gündüz; “önceliğimiz nicelik değil, nitelik” dedi, sadece diploma veren bir üniversite olmayacaklarını, topluma faydalı nesiller yetiştirecek bir eğitim kurumu olarak yollarına devam edeceklerinin altını çiziyor.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
City Mall AVM, münhal açtı!..
City Mall AVM, münhal açtı!..