Reklam
 • Reklam
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi euro kurunu...

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi euro kurunu sabitledi!

Dövizdeki sert dalgalanma, Kıbrıs ekonomisini de derinden sarstı. Özellikle eğitim sektöründe gözler kurlarda. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, öğrenci ve velileri düşünen bir adım attı ve kur sabitlemesine gitti. İşte detaylar..

Reklam
10 Kasım 2016 - 14:36 - Güncelleme: 12 Kasım 2016 - 12:38
Reklam

Para piyasalarında tansiyon çok yüksek. ABD’de Trump sürprizi, Türkiye’de siyasi gelişmeler derken dolar ve euro tarihi rekorlar kırıyor.

İki döviz cinsindeki yükseliş de Kıbrıs ekonomisini yakından ilgilendiriyor ve etkiliyor. Dolardaki artış ithalata, euro kurundaki artış ise eğitim sektörüne darbe vuruyor.

Dolar 3 buçuk liraya yaklaştı, euro 3 lira 67 kuruşu gördü. Okul taksitinin hesabını yapanlar güne şokla başladı..

Öğrenci ve velilerin euro telaşına karşı ilk hamle Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden geldi.

Kıbrıs’ta eğitim sağlıkla başlıyor diyen üniversite, 4 liraya merdiven dayayan euro kuruna karşı hemen bir tedbir aldı. KSTU, euro kurunu 3 lira 20 kuruşa sabitledi..

KSTU Rektörlüğü; 1 Ocak 2017 tarihine kadar Euro kurunun 3 lira 20 kuruşa sabitlendiğini, öğrencileri mağdur edecek bu tür kur hareketlerine karşı her zaman öğrenci ve velilerin yanında olunacağını duyurdu.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sinem
  1 yıl önce
  :))) Arkadaşlar çok eğlencelisiniz. Öğrenciyi düşünen üniversite olur mu hiç, patronlar cebinin derdinde baksanıza. Ovuşturuyorlardır şimdi ellerini para para diye. Büyüklük lafla olmaz, yapı*** işle olur!!!!!!!!!
 • Hüseyin
  1 yıl önce
  Ayıptır vallahi billahi günahtır bizede. Niye hala benim üniversitem görmezden geliyor, niye hala bizi düşünen bir şey yapılmıyor. Yazıklar olsun. yazıklar olsun. Kıbrıs Sağlık üniversitesini de gerçekten kutluyorum, darısı başımıza inşallah
 • Özlem Öztürk
  1 yıl önce
  Tebrik ederim..işte üniversite dediğin böyle olur. Geçen senede diğerleri sabitlemisti.3. 37 yi3.33 e. Dalga geçer gibi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..