Reklam
  • Reklam
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi burs sınavına...

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi burs sınavına yoğun katılım!

Kıbrıs eğitim dünyasında fırsatlar sürüyor. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, başarılı öğrenciler için bir burs sınavı düzenledi. Sınava katılım yoğundu. İşte detaylar..

Reklam
25 Temmuz 2016 - 23:47 - Güncelleme: 25 Temmuz 2016 - 23:52
Reklam

Yüzlerce öğrenci sınava girdi, 100 dakikalık maratonda ter döktü. Tek amaçları, en avantajlı koşullarla Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi öğrencisi olmaktı..

“Kıbrıs’ta eğitim, sağlığına kavuşuyor” sloganıyla kısa sürede büyük yol kat eden Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, bu yıl öğrencilerin gözdesi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin portakal kokulu şehri Güzelyurt’ta konumlanan üniversite, eğitim içeriği ve fiziki altyapısı ile dikkat çekiyor.

Bünyesinde 5 fakülte, 6 sağlık yüksekokulu, 2 meslek yüksekokulu, 3 hazırlık okulu, 3 enstitü ve 15 laboratuvar bulunduran KSTU, başarılı bir gelecek planı yapan öğrenciler için bulunmaz fırsatlar sunuyor.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi için bu kez öğrenciler Türkiye’de sınava girdi.. Sınavın adresi Mersin’de Şevket Pozcu Anadolu Lisesi’ydi. Tam 350 öğrenci, KSTU bursu kazanabilmek için yarıştı.

Başarılı öğrencilere yüzde 75’e varan burs fırsatı sunan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, sınav sonuçlarını 29 Temmuz Cuma günü açıklayacak.

 

 

Burs Sınavı İçin Geri Sayım

LYS sonuçlarının ilanıyla başlayan tercih döneminde, üniversite adaylarına ücretsiz danışmanlık fırsatı sunan KSTU’dan; KKTC vatandaşı öğrenciler için bir güzel haber daha var.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, Ağustos ayında özel bir burs sınavı düzenleyecek. Sınavdan başarılı sonuç alan KKTC’li üniversite adayları, yüzde 75’e kadar burs imkanı elde edecek. Detaylar üniversitenin web portalı www.kstu.com.tr ve KSTU sosyal medya hesaplarından adaylarla paylaşılacak.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..