Reklam
  • Reklam
Kıbrıs müzakereleri..

Kıbrıs müzakereleri..

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununa yıl sonuna kadar çözüm bulunması hedefiyle sürdürdükleri müzakerelerde bugün yeniden görüşüyor..

Reklam
07 Ekim 2016 - 12:30 - Güncelleme: 10 Ekim 2016 - 00:18
Reklam

 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununa yıl sonuna kadar çözüm bulunması hedefiyle sürdürdükleri müzakerelerde bugün yeniden görüşüyor.

Ara bölgede saat 11.30’da başlayan görüşmede liderler, New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’la yaptıkları üçlü görüşmenin ardından üçüncü kez bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, dün Cumhuriyet Meclisi’nin olağanüstü toplantısında; Rum lider Anastasiadis ise Ulusal Konsey’de müzakerelerle ilgili bilgi vermişti.

Cumhurbaşkanı Akıncı, önceki gün Anastasiadis’le görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, kurucu devletlerin uluslararası anlaşma yapma yetkisi ile ilgili bölümün hemen hemen tamamlandığını açıklamıştı.

Akıncı ile Anastasiadis, “Yönetim ve Güç Paylaşımı, Ekonomi, AB ile İlişkiler ve Mülkiyet” başlıkları altında henüz üzerinde anlaşmaya varılamayan konuları görüşmek için bu ay boyunca toplam 10 kez görüşecek.

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..