Reklam
  • Reklam
Kıbrıs Havayolları’nın ilk uçağı filoya katıldı..

Kıbrıs Havayolları'nın ilk uçağı filoya katıldı..

Ticari isim kullanım hakkını Rus “Charlie Airlines” şirketinin elinde bulundurduğu “Kıbrıs Havayolları”nın ilk uçağının filoya katıldığı bildirildi..

Reklam
02 Aralık 2016 - 15:29
Reklam

 

Ticari isim kullanım hakkını Rus “Charlie Airlines” şirketinin elinde bulundurduğu “Kıbrıs Havayolları”nın ilk uçağının filoya katıldığı bildirildi.

Haravgi gazetesi, “Charlie Airlines”ın, Temmuz ayında çıkılan ihalede, “Kıbrıs Havayolları” ticari ismini 10 yıllığına kullanma hakkını elde ettiğini anımsatarak, Airbus A319 tipi uçağın dün, Larnaka Havalimanı’na indiğini yazdı.

Haberde, uçağın şirketin yeni renklerini taşıdığı, logonun İngiliz “Landor Ajansı” tarafından üstlenildiği ve yeni renklerin pastel tonlardan oluştuğu belirtildi.

Habere göre uçağın gövdesinin alt kısmında ana renk olarak gök mavisi kullanıldı ve bu rengin,  Akdeniz’in renklerini temsil ettiği ifade edildi.

Gazete, “Kıbrıs Cumhuriyeti” ana sembolü olan ve “Kıbrıs Cumhuriyeti” bayrağında da bulunan zeytin sembolünün uçağın kuyruğuna ve motorlarına yerleştirildiğini; ayrıca uçağın gövdesinde, “Kıbrıs Havayolları” ismiyle muflon sembolünün bulunduğunu yazdı.

 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..