Reklam
  • Reklam
Kıbrıs Genç TV’den görkemli 20’nci yaş kutlaması!

Kıbrıs Genç TV'den görkemli 20'nci yaş kutlaması!

KKTC'de ilklere imza atan Kıbrıs Genç TV, 20'nci yaşını coşkuyla karşıladı. Büyük Anadolu Hotel Girne'de düzenlenen geceye üst düzey katılım vardı.

Reklam
02 Haziran 2017 - 10:48
Reklam

 

KKTC’de özel yayıncılığı başlatan Kıbrıs Genç Tv, 20’nci kuruluş yıl dönümünü  Büyük Anadolu Girne Otel’de muhteşem geceyle kutladı.

Geceye Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Hüseyin Özgürgün, bazı bakanlar milletvekilleri iş insanları sivil toplum örgütü temsilcileri sendikacılar,sanatçılar, basın kuruluşu sahipleri ve çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Gecenin sunuculuğunu İnci Pars, açılış konuşmasını Genel yayın Yönetmeni Nazar Erişkin yaptı.

Yonetim Kurulu Başkanı Tekin Birinci de davetlilere ve canlı yayında izleyenlere seslendi hedefleri anlattı

Tekin Birinci, Kıbrıs Genç TV’nin Kıbrıs Türk toplumun parçası olmaya devam edeceği ve misyonunun da çözümden yana olacağını söyledi.

Birinci Medya Kurumu Kurucu Başkanı Ertan Birinci de 20 yıl gururunu dile getirerek 20. yılın Kıbrıs Genç TV’nin değil, Kıbrıs Türkü, medyası ve televizyonculuğunun gururu olduğunu ifade etti. Ertan Birinci ayrıca kurumda 10 ve 20'nci yılını dolduranlara emek ödüllerini verdi

Ertan Birinci 20 yıl önce kanalı kurarken desteğinden dolayı Koral sarıtaş’a da teşekkür etti ve ödül takdim etti

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu 20. kuruluş yıldönümünü kutladıkları Genç TV’nin yıllar önce sağlık programı için gittiği Yenişehir’deki küçük binasını hatırladığını belirterek, bu sürenin başarılılarla dolu geçtiğini söyledi.
 
Başbakan Hüseyin Özgürgün ise Kıbrıs Genç TV’nin 20. kuruluş yılı olmasına karşın Birinci Medya Kurumu Kurucu Başkanı Ertan Birinci ile 40 yıl öncesinden gelen bir dostluğu bulunduğunu belirterek, bu kapsamda Genç TV ailesini kutladı.

Kıbrıs Genç TV bugün bizim yüz akımız, gururumuz, iftiharımız” diyen Özgürgün,  Genç TV’nin Kıbrıs Türk basınının öncülerinden bir tanesi olduğunu söyledi.

Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyuracağız” diyerek yola çıkıp, bunu başaran Genç TV’yi kutlayan Özgürgün, kanalın Kıbrıs Türk basını, demokrasisi ve kültürüne katkılarının büyük olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise Birinci Medya Kurumu ile Kıbrıs Genç TV’yi alın teri ile 20. yıla taşıyanları kutlayarak, gerek beyinsel, gerekse işgücü emeği olsun hepsinin kutsal olduğunu ifade etti.

Kurumun her zaman yeniliklere açık, daha iyi ve güzele doğru bir arayış içinde olacağına inanç belirten Akıncı, Genç TV’nin diğer kanallar yanında çok seslilik ve fikir zenginliğine katkılarının büyük olduğunu söyledi.

Gecede, Metin Özülkü özel orkestrası ile İlyas Yalçıntaş, Ece Seçkin, Ömür Gedik, Sinan Güzen, Ayşegül Aldinç ve Ziynet Sali sahne aldılar ve  performanslarıyla geceye renk kattılar.

Kıbrıs Genç TV’nin her yıl Türkiye’den ve KKTC’den yılın başarılılarına takdim ettiği ödüller de sahiplerini buldu. Cihan Ünal, Selçuk Yöntem ve Ayla Algan yaşam boyu onur ödülü aldılar. Ödüller Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından verildi.

 

Kıbrıs Genç TV'nin verdiği ödüller ve bu ödüllere layık görülenler isimler:

İlyas Yalçıntaş - Yılın Başarılı Genç Erkek Sanatçısı;

Ece Seçkin  - Yılın Başarılı Genç Kadın Sanatçısı;

Başarı Teşvik Ödülü - Sinan Güzen;

Yılın Başarılı Genci - Nihat Ağdaç;

Ömür Gedik - sosyal duyarlılık ödülü;

Kırık Tarak Ali ve Ünal Çağıner -  Meslek Onur Ödülü;

Serhat Akpınar - Üstün hizmet ödülü;

Yılın Yapımcısı: Faruk Bayhan; 
Tuğrul Çetiner - en iyi yardımcı erkek oyuncu;

Ayşegül Aldinç - Yılın Şarkısı Ödülü;

Perran Kutman, Metin Özülkü ve Erkan Özerman - Dostluk ödülü..

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
City Mall AVM, münhal açtı!..
City Mall AVM, münhal açtı!..