Reklam
  • Reklam
Kayıtsız cep telefonları için süre doluyor!

Kayıtsız cep telefonları için süre doluyor!

Telefon mağduru olmak istemiyorsanız dikkat! BTHK kayıt dışı telefonlar için son uyarıyı yaptı. İşte detaylar..

Reklam
16 Aralık 2016 - 11:01 - Güncelleme: 16 Aralık 2016 - 11:09
Reklam

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nun Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (MCKS) çerçevesinde, henüz kayıt işlemlerini başlatmayan abonelerin olası mağduriyetini engellemek amacıyla cumartesi günü 09:00 – 15:00 arası kayıt işlemi başlatmayan kullanıcılara hizmet vereceği açıklandı.

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’ndan yapılan açıklamada, aynı saatler arasında gümrük işlemlerinin de Kurum binasında tamamlanabileceği belirtildi.

Kayıtsız cihaz kullanan kişilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için cihazlarını en erken zamanda kayıt altına alması gerektiği kaydedilen açıklamada, daha fazla bilgi için http://www.bthkmcks.org/imei-sorgulama/ adresinden cihazın kayıt durumunun sorgulanabileceği veya 0392 444 2845 numaralı telefondan BTHK Çağrı Merkezi’ne ulaşabileceği ifade edildi.

Kurum açıklamasında, kaçak, kayıp, çalıntı veya klonlanmış/değiştirilmiş elektronik kimlik bilgisine (IMEI) sahip cihazların elektronik haberleşme şebekeleri ile bağlantısının kesilmesi amacıyla Nisan 2016’da devreye alındığı, Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’nin (MCKS) 5 aylık geçiş süreci sonrasında Eylül 2016’da devreye alındığı hatırlatıldı.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..