Reklam
  • Reklam
KAYAD Aktivisti Mine Atlı, "En Etkili Sivil Toplum...
Reklam

KAYAD Aktivisti Mine Atlı, "En Etkili Sivil Toplum Aktivisti" ödülüne layık görüldü!..

Kuzey Kıbrıs’ta kuruluşundan bu yana aile içi şiddeti önlemek için çeşitli bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiren ve toplum gelişimi içi çaba sarf eden Kadından Yaşama Destek Derneğinin (KAYAD) Aktivisti Av. Mine Atlı, IVLP Alumni Awards Sosyal İnovasyon ve Değişim ödülünün sahibi oldu. İşte detaylar…

Reklam
28 Ocak 2019 - 13:42 - Güncelleme: 29 Ocak 2019 - 18:53
Reklam

KAYAD Aktivisti Mine Atlı, "En Etkili Sivil Toplum Aktivisti" ödülüne layık görüldü!

1998 yılında Kuzey Kıbrıs’ta kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve toplumdaki kadınların profilini güçlendirerek cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Kadından Yaşama Destek Derneğinin (KAYAD) Aktivisti Mine atlı Aktivisti Av. Mine Atlı,  IVLP Alumni Awards Sosyal İnovasyon ve Değişim kategorisinde “En Etkili Sivil Toplum Aktivisti” ödülünün sahibi oldu.

KAYAD’dan yapılan açıklamaya göre, ABD’de bulunan ve Uluslararası Değişim Programlarını koordine eden Global Ties tarafından her yıl düzenlenen ödül töreninde Mine Atlı, toplumsal dönüşüm ve kadın hakları ile ilgili Kuzey Kıbrıs’ta yürüttüğü çalışmalar nedeniyle 116 aday arasından seçilerek bu ödülü almaya hak kazandı.

Ayrıca bu KAYAD bu proje ve çalışmaların ödül töreninde tanıtıldığını belirterek ödülle ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden:

“KAYAD için ve ülkemiz için büyük bir onur, büyük bir değer. 2019’da da toplumsal dönüşüm ve kadın haklarını daha ileriye taşımak için KAYAD bünyesinde bulunan aktivistlerimizle yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde açıklama yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başbakan Ersin Tatar'dan KKTC'de muz üretimini geliştirme mesajı!
Başbakan Ersin Tatar'dan KKTC'de muz üretimini geliştirme mesajı!
İktisatbank günlük ekonomi analizinde sterlin vurgusu!
İktisatbank günlük ekonomi analizinde sterlin vurgusu!