Reklam
  • Reklam
KAÜ Aktüel Kampüs Dijital Dergisi’nin yeni yazarı Ferhat Atik..

KAÜ Aktüel Kampüs Dijital Dergisi'nin yeni yazarı Ferhat Atik..

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Medya Koordinatörlüğü, Yazar Ferhat Atik ile yeni çıkan kitabı Kristal Gece kitabı ve Sokakta Sanat üzerine görüşme yaptı..

Reklam
11 Ekim 2017 - 14:32
Reklam

 

Yazar Atik, 1930'lu yıllarda başlayan Hitlerin, Yahudilere karşı soykırımı anlattığı kitabında, geçen iki sürecin içinde farklı iki ailenin Türkiye dostluğu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne kadar uzanan yaşam mücadelesini ele alarak her okura uygun, anlaşılabilir, yalın bir dil kullanıldığı ve içerik olarak tarihi gerçekleri anlatıldığı ''Kristal Gece'' kitabının bir sonraki tanıtımını şehir üniversitesi KAÜ'de yapılacağını belirtti.

Kitapta, Nazilerin 2. Dünya Savaşı'ndaki Yahudi Soykırımı anlamına gelen Holokost'un anlatıldığından bahseden Atik, her bir öğrenciye Holokost gerçeğinin anlatılması gerektiğinden söz etti.

''Yazı geleceğe not düşmektir.'' diyen Atik yazmak için en çok yapılması gerekenin yine yazmak olduğunu bu nedenle KAÜ Digital Aktüel Kampüs  Dergisi'nde  yazılarını okurlarıyla paylaşacağını müjdeledi.

Ayrıca; son zamanlarda ''Sokakta Sanat'' olarak yazılan ve çizilen grafitileri popüler bir kültür olarak yorumlayan Atik, kendi imzasını taşıdığı şiirlerinin de, KAÜ Mimarlık  ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında grafitler halinde dizayn edilmesi yönünde şiirlerini paylaşabileceğini söyledi.

 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018