Reklam
  • Reklam
Karlı bir tatil yapmak için bu tüyolara dikkat!

Karlı bir tatil yapmak için bu tüyolara dikkat!

Tatile çıkacaksınız ama fiyatların yüksek olduğunu düşünüyorsunuz. O zaman yanlış yaptığınız bir şeyler var. Uygun, hesaplı, hatta karlı tatil için dikkat etmeniz gereken birkaç tüyo var. İşte onlar..

Reklam
07 Kasım 2016 - 10:43
Reklam

Seyahat sitesi Momondo, 13 milyar uçuşu inceleyerek tatil için yapılacak seyahatlarde maliyeti düşürmenin yollarını araştırdı. Araştırmaya göre en pahalı biletler uçuş günü alınan biletler. Saat 18.00 ile 24.00 arasında gerçekleşecek uçuşların fiyatları, günün diğer saatlerindeki uçuşlara göre daha hesaplı. Sabah ve akşam uçuşları arasındaki fiyat farkı ise ortalama yüzde 5. 

Araştırmaya göre salı günlerinde yapılan uçuşlar da haftanın diğer tüm günlerinden daha uygun fiyata sahip. Haftanın en pahalı günü ise pek çok kişinin seyahat etmeyi tercih ettiği Cumartesi. Verilere göre Salı uçanlar, cumartesi uçanlara göre yüzde 11 oranında tasarruf edebiliyor.

56 gün önce alınınan biletin yüzde 28 kar ettirme potansiyelini hatırlatan şirket yöneticileri, yılbaşı döneminde seyahat etmeyi planlayanlara da "biletlerinizi şimdiden almalısınız" diyor.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x