Reklam
  • Reklam
Kaner: "Yapacağınız işi aşk ile yapın"

Kaner: "Yapacağınız işi aşk ile yapın"

Kıbrıs'ın tek ekonomi dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige İşte Kadın ekinde Ada'nın önde gelen iş kadınlarını ağırladı. Kaner Şirketler Grubu Direktörü Güliz Kaner başarıyla ilgili bakın neler söyledi?

Reklam
13 Mayıs 2017 - 09:55 - Güncelleme: 16 Mayıs 2017 - 12:57
Reklam

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

9 Ağustos 1960 yılında Lefkoşa’da doğdum. Köşklüçiftlik İlkokulu’ndan, yani bugünkü adıyla  Şehit Tuncer İlkokulu’nda okudum. Sonra 2 sene Güney’de Saint-Joseph’e gittim. 1974 Barış Harekatı’ndan sonra direkt Türk Maarif Koleji’ne geçtim. Koleji bitirdim. Daha sonra benim iç mimarlığa, dekorasyona merakım vardı ama babam ‘kız çocuğu okumaz’ dedi. Zar zor bir sene İngilizcemi geliştirmek için Isborn’da bitirme okuluna gittim. Hayata hazırlayan ve İngilizce öğreten bir okuldu. Babam 1 sene okumama izin verince cesaretlendim. 1 sene de Fransa’da okumak istedim ancak olmaz dedi. İç dekorasyonla ilgili bir kurs buldum 3 aylık, ona da olmaz dedi.

 

İş hayatına nasıl başladınız?

Geri geldim ve babamın sekreteri olarak hemen işe girdim. Babam iş ‘yerine geldiğimizde baban değilim, buradan çıkınca tekrar baban olurum senin’ derdi. O şekilde satışta, pakette, kasada, her bölümde çalıştım. Joker eleman oldum aslında, her bölümde görev yaptım ve yönetebilmek için hepsini bilmek çok önemli.

Hayatınızdaki dönüm noktası nedir ve bunun etkileri neler oldu?

Hayatımın dönüm noktası babamın ölümüdür. Öğrencilikten çıktık, çok erken evlendik, hemen hamilelik ve babamın ölümü. O andan itibaren artık ben yoktum zaten. Sadece abla, annemin kızı ve işe sahip çıkması gereken bir şahıs olarak bütün sorumluluklarımı en iyi şekilde yerine getirmem gerekirdi. Bunları yaparsam, kardeşlerimi en iyi şekilde büyütebilirsem, annemin yanında en iyi şekilde olabilirsem, amcam ve babamın adını en iyi şekilde yaşatabilirsem ancak mutlu olabilirdim. Bu uğurda kendimden vazgeçtim diyemem, çünkü ben buydum. Ben bunları yapmasam zaten mutlu olamazdım.

Şirketi kapatabilirdik ki annem öyle düşünmeye başlamıştı. Kapatalım her şeyi İngiltere’ye gidelim, çocuklarımızı orada büyütelim istedi. Ben ’bu tabela buradan inmeyecek’ dedim. Amcam ve babam çok büyük zorluklar yaşayıp şirketi bugünlere getirmişler diye düşündüm ve vazgeçmedim. Çok büyük bir acımız vardı ama isimlerini devam ettirmek çok önemliydi

Başarıyı nasıl tanımlarsınız?

İnsan kendi değerlerini belirlemesi lazım. Benim değerlerim nedir, benim yaşatmak istediğim nedir, ben hangi değerime sahip çıkarsam beni mutlu eder, neyi kaybedersem beni mutsuz eder? Herkesin değişkendir buna vereceği cevaplar.

Aşk kelimesi benim için çok önemlidir. Ben işimi de, kardeşlerimi de, çocuklarımı da aşkla seviyorum, doğacak torunlarımı da.

Bir şeyi yapacaksanız aşk ile yapın. Sorduğunuz sorunun bende cevabı aşktır.

Okurlarımıza başarı adına tavsiyeleriniz neler?

Gerçekten ilk önce inanmak lazım. Kişinin kendisini tanıması lazım. Ben kimim, neyim, neyi severim, ne yaparsam mutlu olurum sorularının cevaplarını bilmek lazım. Bu cevaplar sizi başarıya götürecek.

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018