Reklam
  • Reklam
Kalyoncu’ya istifa çağrısı!

Kalyoncu'ya istifa çağrısı!

Taksitli maaş krizi hem belirsizliğini koruyor, hem de tepkileri artırıyor. Bu kez Hazine-Sen'den bir açıklama geldi. Hükümeti ekonomiyi kaosa sürüklemekle suçlayan Hazine-Sen, Kalyoncu'nun istifasını istedi..

Reklam
01 Nisan 2016 - 06:05
Reklam

Hazine Çalışanları Sendikası (Hazine-Sen) Türkiye ile imzalanacak ekonomik protokolü toplumun hassasiyetlerini dikkate alacak şekilde sonuçlandıramayan hükümetin ekonomiyi kaosa sürüklediğini ve halkın güvenini kaybettiğini savundu.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, ülkedeki tüm sektörler ile tüm emekçilerin ekonomik buhran içinde zor günler geçirdiği iddia edildi.

Kamu görevlilerinin mart ayı maaş ödemelerinde 4 bin TL üzerinde maaş alanlara yüzde 60 maaş ödemesi yapılmasının kamu çalışanlarını sıkıntıya soktuğu belirtilen açıklamada, hükümetin geciken yükümlülüklerini ne zaman yerine getireceği konusunda en kısa sürede tatmin edici bilgi vermesi gerektiği kaydedildi.

Maaşlarını tam olarak alamayan ve her ay sürekli maaş ödenip ödenmeyeceği konusunda belirsizlik yaşayan kamu emekçilerinin asgari harcamalarını bile yapmakta tereddüt ettiği ifade edilen açıklamada, bu nedenle piyasanın sıkıntıya girdiği, kazanç elde edemeyen esnafın vergi yatırımlarını yapamadığı, kısır döngü içine girildiği ve ekonomik buhranın artarak devam ettiği belirtildi.

Hükümetin en kısa sürede devlet ciddiyetiyle hareket ederek ekonomik protokol görüşmelerinin akıbeti konusunda karar vermesi gerektiği kaydedilen açıklamada, ekonomik protokolün içeriği hakkında halk, kamuoyu ve sivil toplum örgütlerine bilgi verilmesi, yürürlüğe girmemesi halinde hangi önlemlerin alınacağı konusunun paylaşılması talep edildi.

Açıklamada, “Aksi halde mali durumuyla ilgili hesabını dahi bilmeyen bu hükümet fiilen ortadan kalkmış sayılacağından en kısa sürede Başbakan’ın görevi iade etmesi gerekmektedir” denildi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018