Reklam
  • Reklam
İran’dan KKTC’ye büyük ilgi..

İran’dan KKTC’ye büyük ilgi..

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, Turizm Bakanlığı’nın THY ile İran’ın başkenti Tahran ve Tiflis’e düzenlediği road show’a 200’ün üzerinde acentenin katıldığını ifade ederek, yakın bir zamanda 80 kişilik bir grubun adamıza geleceğini kaydetti.

Reklam
18 Ekim 2016 - 10:43
Reklam

Ali CANSU

Turizm Bakanlığı’nın Türk Hava Yolları (THY) ile İran’ın başkenti Tahran ve Tiflis’e düzenlediği road show’a, 200’ün üzerinde acentenin katıldığı ve yakın bir gelecekte 80 kişilik bir grubun adamıza geleceği bildirildi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, KKTC’nin marka değerini yükseltmek için çalıştıklarını ifade etti.

Esenyel, Turizm Bakanlığı’nın THY ile İran’ın başkenti Tahran ve Tiflis’e road show düzenlediğini ve 200’ün üzerinde acenteye KKTC’nin tarihi ve turistik yerlerini tanıttıklarını söyledi.

Tahran’daki tur operatörü ve acentelerin KKTC’den giden Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri ile Otelciler Birliği partnerleri ile bir araya geldiklerini anlatan Esenyel, çok verimli bir ortamda ülkemizi tanıtma fırsatı yakaladıklarını belirtti.

İran’da çok büyük bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade eden Esenyel, ekim ayı sonunda veya kasım ayı ortalarında, Tahran’dan 80 kişilik bir grubun ülkemize geleceğini ve kendilerine ülkemizin turizm ürününü gösterecekleri belirtti. Çok yakın zamanda İran’dan ülkemize gelenlerin artacağını, hatta alışveriş yaparak turizmin güzelliklerinden faydalanacaklarına inandığını anlatan Esenyel, “Tahran bizi çok mutlu etti. Çünkü bize son 10 yılda en kalabalık road show oldu dediler” şeklinde konuştu.

KKTC’de turizm algısı değişecek

Kuzey Kıbrıs’ın çok güvenli bir ülke olduğunun altını çizen Esenyel, Orta Avrupa ve İskandinavya ülkelerine bunun vurgusunun yapılması gerektiğini de belirtti.

Esenyel, “KKTC, Akdeniz’in en güzel sahillerinde denize girebileceğiniz bir ülke. Dünyada eşi benzeri olmayan, çok güzel yürüyüş parkurlarının yer aldığı Beşparmakların değerini bilmemiz gerekir. Bize yürüyüş grupları geldiği zaman buranın eşi benzeri olmadığı söyleniyor. 18 günde tamamlanabilen 257 kilometrelik bir yürüyüş parkuruna sahibiz. Bu çok büyük bir kıymettir. Biz bunun pazarlamasını yapsak Kıbrıs’taki turizm algısı da değişir” ifadesini kullandı.

Turizm gelirlerinde yüzde 2.5’lik artış var

Esenyel, turizm gelirlerinde yüzde 2.5’lik bir artış olduğunu ifade ederek, ülkede çok güzel ve kıymetli bir turizm ürünümüzün olduğunu kaydederek, bu destinasyonun doğru pazar ve hedeflere yol almasının önemli olduğunu kaydetti.

Esenyel, turizmde “konkur” yarışmasını kazanan firmanın, ülkemizin turizm logosundan tutun da kullanılacak sloganlara, hatta çocuklarda turizm algısını değiştirecek 30’ar saniyelik ve birer dakikalık Kıbrıs’a özgü çizgi film kahramanları oluşturacağını söyledi.

Çocuklarda turizm algısını geliştirecek aktiviteler de başlatacaklarını ifade eden Esenyel, kamu spotlarının çok kısa bir zamanda Türkiye ve yerel televizyonlarda gösterilmeye başlanacağını belirtti.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..