Reklam
  • Reklam
İran’da özel şirketler petrol ihraç edecek!
Reklam

İran'da özel şirketler petrol ihraç edecek!

ABD'nin, İran'a uyguladığı yaptırımlar nedeniyle, İran yönetimi, özel şirketlerin petrol ihraç etmesinin önünü açıyor!.

Reklam
02 Temmuz 2018 - 09:11 - Güncelleme: 02 Temmuz 2018 - 09:57

ABD'nin İran'nın para transfer politikasını ve petrol ihracatına karşı uyguladığı ambargonun bir nebze de olsa hafiflemesi için, İran'da faaliyet gösteren özel şirketlerin petrol ihraç etmesinin önünü açıyor.

İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, Başkent Tahran'da "Sanayi ve Maden Günü" nedeniyle düzenlenen bir etkinlikte konuştu.

ABD yönetiminin İran'ın petrol satışı ve uluslararası bankacılık sisteminde para transferini durdurmayı hedeflediğini iddia etti.

YENİ DÖNEMDE ÖZEL SEKTÖRE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

Ülkenin içinde bulunduğu durumu "Zaten ekonomik yönden hastalıklı bir vaziyet söz konusu idi." şeklinde nitelendiren Cihangiri, yeni dönemde özel sektöre önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Cihangiri, Özel sektör, şu an borsadan günde 60 bin varil petrol satın alabiliyor. Şeffaf bir şekilde petrol satın alıp ihraç edebilmeleri için çalışmaları başlattıklarını ifade etti.

EKONOMİK KRİZE KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI

Cihangiri, ülkede derinleşen ekonomik krizle mücadele edebilmek için yönetim kademeleri ve siyasi grupların aralarındaki ihtilafları kenara bırakarak birlik olmaları gerektiğini kaydetti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? 24 Nisan döviz kurları..
1 sterlin ne kadar? 24 Nisan döviz kurları..
Bitcoin fiyatları artmaya devam ediyor..
Bitcoin fiyatları artmaya devam ediyor..