Reklam
  • Reklam
İnternette sorun var…

İnternette sorun var…

Erişim sıkıntısının nedeniyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Reklam
04 Kasım 2016 - 12:27 - Güncelleme: 04 Kasım 2016 - 17:52
Reklam

Gece yarısından bu yana internete erişimde sıkıntı yaşanıyor. HDP'li milletvekillerinin gözaltına alınması sonrası sosyal medyaya yasak geldi, mobil internet kapatıldı.

Peki ne zaman normale dönecek?

Facebook, Twittter ve WhatsApp' a erişim yok. İnternette yavaş çalışıyor. Bunun nedeni Selahattin Demirtaş, Diyarbakır' da gözaltına alınması. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı hakkında gözaltı kararı aldı. İlk sorun Demirtaş' ın Twitter' da yaptığı paylaşımın arkasından geldi.

Devlet bazı sosyal paylaşım sitelerine erişimi engelledi. Tabi doğal olarakta internet yavaşladı. İnternet yavaşlığı için çözüm öneri İnternet yavaşlığı ve Facebook / Twitter erişim sorunu için çözüm: Bu sorun geçici olduğundan beklemeniz daha iyi olur. Ama giriş için genel olarak DNS adresleri ve VPN programı kullanılıyor. Uyarı olarak bilinmeyen DNS adresleri veya VPN programları, sisteminize zarar verebilir. Bazen virüs bulaştığı görülebilmekte.   Kullanıcılar telefonlarından sosyal medyaya girmek istediklerinde erişim sıkıntısı çekiyorlar.

Özellikle WhatsApp, Facebook ve Twitter’da erişim sorunu yaşanıyorken, telefonlarda da 3G sorunu yaşanıyor. Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a ve sosyal ağ platformlarına Türkiye'den erişim sağlanamıyor. Gece saat 02.44 itibarıyla WhatsApp, Twitter, Facebook ve YouTube'a erişim hızlarının düşürüldüğü belirlendi. WhatsApp'tan gönderilen iletiler, karşı tarafa iletilemiyor

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x