Reklam
  • Reklam
Instagram’dan yeni özellik...
Reklam

Instagram'dan yeni özellik...

Instagram'ın yeni uygulaması nedir? Ne işe yarıyor? Nasıl kullanılır? İşte detaylar...

Reklam
19 Temmuz 2018 - 14:59 - Güncelleme: 19 Temmuz 2018 - 15:23
Reklam

 

 

Instagram'ın Yeni Uygulaması: IGTV

     IGTV, Instagram'ın tanıttığı en yeni video paylaşım uygulamasıdır. Yani IGTV, Instagram TV olarak da düşünülebilir. Instagram bu uygulamasıyla video paylaşımını, bir üst seviyeye çıkartıyor.

   Instagram'ın kurucusu Kevin Storm tarafından ilk kez duyurulan IGTV, aslında video tüketiminin geldiği noktada ortaya çıkan bir ürün. Zira Instagram'da 60 saniyelik videolar uzun süredir kullanıcılara yeterli gelmiyordu ve kullanıcılar daha uzun videolar için YouTube ve benzeri platformlara geçmek zorunda kalıyordu. Yani Instagram, bir nevi kullanıcıların teaser paylaşabildiği bir platform halini almaya başlamıştı.

   1 milyar aboneye ulaşan Instagram video tüketiminde artan talebe artık karşılık vermek istediğinden IGTV uygulamasını kullanıcılarına tanıttı.

   IGTV ayrı bir uygulama olarak hem Android hem de iOS yüklü cihazlara indirilebiliyor. Instagram'ın diğer Boomerang ve Layout uygulamaları gibi Instagram'la bütünleşik olarak çalışan IGTV, Instagram'ı açtığınızda hemen DM simgesinin solunda bulunuyor ve takip ettiğiniz herhangi bir hesap IGTV'de yayın yaptığında renkli bir kutucuk görülüyor.

    IGTV ile değişen üst bölme DM simgesini de renklendirdi. DM'nize gelen mesajda daha önce kırmızı renkle mesaj sayısını görürken artık renkli bir DM simgesi görüyoruz.

    IGTV’de bazı hesaplar kanallarına video eklemeye başladı. Yapılan açıklamaya göre, IGTV tam ekran ve dikey videolar için tasarlandı. Instagram'da paylaşılan videolarda bir dakika, uygulamanın 'hikayeler' bölümünde yayınlanan videolarda ise 15 saniye sınırı bulunuyor. Yani oldukça yetersiz. IGTV ise tam bu noktada kullanıcıları kurtarıyor. Süre sınırı yine var ancak bu kez ne 15 saniye ne de 1 dakika: Tam 1 saat video yayını paylaşabilmek mümkün!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x