Reklam
  • Reklam
İmzalar atıldı... İşte cezaevindeki yeni sistem!

İmzalar atıldı... İşte cezaevindeki yeni sistem!

Merkezi Cezaevi’nde harcamalarla ilgili kartlı sisteme geçildiği açıklandı.Amaç Yeni uygulamayla cezaevindeki hükümlü ve tutukluların yanlarında nakit para bulundurmalarını önleyerek yaşanan veya yaşanabilecek birçok sıkıntıyı ortadan kaldırmak...

Reklam
19 Ocak 2017 - 11:34
Reklam

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, cezaevindeki hükümlü ve tutukluların yanlarında nakit para bulundurmalarını önleyerek yaşanan veya yaşanabilecek birçok sıkıntıyı ortadan kaldırmak amacıyla kartlı sisteme geçilmesi, bunun yanında muhasebe sistemi oluşturularak, denetlenebilir sistemsel bir yapıya erişilmesi amacıyla bir süredir  yürütülen çalışmalar neticelendi.

Bu çerçevede “Merkezi Cezaevi’nde kullanılmak maksadı ile muhtelif miktarlarda kart ve stok kontrol sistemi için yapılan mal ve hizmet alımı sözleşmesi” BTDAYS Kıbrıs Sanayi ve Tic. Ltd. ile Merkezi Cezaevi Müdürlüğü arasında imzalandı.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren sözleşmenin imzalanması sırasında yaptığı açıklamada, sistemin hayata geçmesiyle cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklulara kredi kartı benzeri kartlar dağıtılacağını ve bundan sonraki tüm harcamaların bu kartlarla yapılacağını söyledi.

Bakan Evren, geçtiğimiz aylarda Merkezi Cezaevi’nde yapılan sıhhi tesisat altyapılarının değiştirilmesi ve güneş enerjisi ile ısıtma sistemlerinin faaliyete geçirilip tüm mahkumların sıcak su ile yıkanmasına olanak sağlayan projenin ardından, kart projesinin reform niteliğinde olduğunu belirtti.

Evren, yeni Merkezi Cezaevi Projesi tamamlanana kadar mevcut cezaevinin insani koşullarda hizmet verebilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ve projelerinin devam edeceğini söyledi.

Sözleşme uyarınca ihaleyi kazanan firma, sistemi çalışır vaziyette 90 gün içerisinde teslim edecek.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018