Reklam
  • Reklam
İlk Blockchain üniversitesi Malta’dan!..
Reklam

İlk Blockchain üniversitesi Malta’dan!..

İlk Blockchain üniversitesi Malta’da kuruluyor. Kripto paralarda son durum...

Reklam
04 Eylül 2018 - 10:24
Reklam

 

İlk Blockchain üniversitesi Malta’dan!

 

Joshua Broggi adındaki bir Oxford araştırmacısı, Malta’daki ilk defa bir Blockchain Üniversitesi projesinin ilk adımlarını attı.Şu anda bu projeye başlamak için onay bekliyor. Woolf Üniversitesi adıyla kurulacak olan bu üniversite gelişmiş özellikleri ile dünyanın her yanından dikkatleri üzerine topluyor.

İlk Blockchain Üniversitesi Malta’da kuruluyor

Malta artık Blockchain ve kripto para adası olarak biliniyor. Hükümetin en başından beri gösterdiği desteklerle kripto para sektörünün merkezi olma özelliğini taşıyor. Birçok firma işlerini buradan yürütmeye başladı. Örneğin Binance birçok operasyonunu burada gerçekleştiriyor.

Bu sefer de Broggi, dünyadaki ilk Blockchain Üniversitesi’ni Malta’da açmak istiyor. Bilgi, yerel haber kanalı Lovin Malta tarafından 27 Ağustos’ta yayınlandı.

Broggi Blockchain Üniversitesi planları hakkında şunları söyledi: "Malta, İngiliz geleneğine dayanan bir eğitim çerçevesi sunmaktadır – ve Brexit’ten sonra, Malta hem AB üyesi bir devlet hem de bir Commonwealth üyesi. [Eğitim Bakanı] Evarist Bartolo ve Ulusal İleri ve Yüksek Öğretim Komisyonu (NCFHE) ile verimli toplantılar gerçekleştirdik."

Woolf Üniversitesi adını alacak bu proje tamamen Blockchain teknolojisiyle çalışacak. Dahası, idari prosedürler tamamen otomatikleştirecek ve bu da güvenliğini artıracak. Üniversite kendi başına bir çevrimiçi üniversite olmayacak olsa da, yerinde ve çevrimiçi öğretim uygulamak istiyor. Bu, öğrencilere kişiselleştirilmiş eğitimlerle beraber benzersiz bir deneyim sağlayacak. Ek olarak öğretmenlere ödemeler tokenlar ile yapılacak ve mikro krediler verilecek.

Woolf Üniversitesi şimdiden fazlasıyla dikkat çekti

Forbes ile yaptığı görüşmede Broggi şunları söyledi: "Öğrenci harçlarının gözetimini yönetmede, akreditasyon ve otomasyona yönelik bir süreçleri düzenleyen yasal düzenlemeleri uygulayarak verimlilik yaratmak için Blockchain kullanıyoruz. Blockchain tarafından uygulanan akreditasyon süreçlerimiz sayesinde AB üyesi olmayan öğrenciler ve öğretmenler platformumuza katılabilecek ve tam fonksiyonlu bir AB diploması alabilecekler."

Şu anda, Üniversite birçok nitelikli profesör ve öğretim görevlisinin dikkatini çekmeyi başardı. Bu öğretim üyelerinin çoğu Oxford Üniversitesi’nden geliyor. Ancak Cambridge Üniversitesi, George Mason Üniversitesi, King’s College London ve dünyadaki diğer birçok kurumdan öğretmenleri de bünyesinde barındırıyor.

Gelecekte, Woolf Üniversitesi sadece bir düzenleyici ortağa sahip olmayı hedefliyor. Malta, Blockchain teknolojisini düzenleyen yeni yasaları nedeniyle birçok öğrenci ve profesörün dikkatini çekiyor. Ayrıca hükümet, Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bir pilot proje ile de yardım ediyor.

Başlangıçta Woolf Üniversitesi gerekli fonu bulmak için token çıkarmayı düşünüyordu. Ancak, yeterli özel yatırım toplayınca ICO planını erteledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x