Reklam
  • Reklam
HÜR-İŞ, asgari ücretin yeniden belirlenmesi adına eylem...
Reklam

HÜR-İŞ, asgari ücretin yeniden belirlenmesi adına eylem yaptı!..

HÜR-İŞ (Hür İşçi Sendikaları Federasyonu) ve ona bağlı sendikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaparak asgari ücretin yeniden belirlenmesini istedi. İşte detaylar…

Reklam
11 Ekim 2018 - 09:21 - Güncelleme: 11 Ekim 2018 - 11:02
Reklam

HÜR-İŞ, asgari ücretin yeniden belirlenmesi adına eylem yaptı!

HÜR-İŞ (Hür İşçi Sendikaları Federasyonu) ve ona bağlı sendikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaparak asgari ücretin yeniden belirlenmesini istedi.

HÜR-İŞ başkanı Ahmet Çaluda, yaşanan bu ekonomik kriz karşısında asgari ücretle çalışanların geçim sıkıntısı çektiğini ve yükselen dövizle zor günler yaşadığını müdafaa etti.

Çaluda, faiz oranlarının yükselmesiyle bankalara borcu olanların çıkmaza girdiğini ve çok daha zor günler yaşadığına değindi.

Ayrıca sendika yetkilileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne siyah çelen bıraktı. Daha sonra Bakanlık ile toplantı gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, ekonomistlerin asgari ücretin yükselmesi durumunda daha büyük problemler yaşanacağını söylediklerini dile getirdi ve “Bu hiçbir şey yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Teşvik prim sistemi ek maaş desteği söz konusudur.” şeklinde açıklama yaptı.

Çeler son olarak, gelecek haftalarda sendikaları ziyaret ederek bu konu üzerinde çalışmalara başlayacağını ekledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? 22 Ağustos döviz kurunda son durum..
1 sterlin ne kadar? 22 Ağustos döviz kurunda son durum..
Dolar/TL'de beklenen gelişmeler..
Dolar/TL'de beklenen gelişmeler..