Reklam
  • Reklam
“Hayatınızda görüşü, vizyonu olan insanlar olsun"

“Hayatınızda görüşü, vizyonu olan insanlar olsun"

Kıbrıs'ın tek ekonomi dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige İşte Kadın ekinde Ada'nın önde gelen iş kadınlarını ağırladı. Altınbaş İş Geliştirme Direktörü Sedef Altınbaş Akacan başarıyla ilgili bakın neler söyledi.

Reklam
17 Nisan 2017 - 15:27
Reklam

-         Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

10 Ekim 1986 doğumluyum. Kıbrıs’ta doğdum. Annem Kıbrıslı, babam Gaziantepli. Evliyim, Demir ve Mehmet Vakkas adında iki oğlum var.

Şu anda doktora öğrencisiyim. Eğitim hayatına 2 yaşında anaokulunda başladım. Sadece bir dönem doğum yapmam gerektiği için ara verdim, sonrası hala devam ediyorum. Bu yıl doktoramı bitireceğim. Ama akademi hayatım devam edecek.  

-         İş hayatına nasıl başladınız?

İş hayatına üniversiteden sonra master yaparken kendi firmamız olan Creditwest Factoring’te Analiz Bölümü’de başladım. Orada yaklaşık 2,5 yıl çalıştım. Daha sonra Kıbrıs’a gelince de aile işimizi devam ettirmeye karar verdim. Firmamızın kuyumcu mağazalarının İş Geliştirme Direktörü’yüm. Yaptığımız işin  gerek teknolojiyle alakalı kısmı, gerek ileriye dönük trendlerle ilgili tüm bölümleri bana bağlı.  Yeniliklerle ilgili gelişimleri ben üstlendim. Ayrıca mağazalarımızda çalışan mağaza müdürlerimiz ve çalışanlara haftalık eğitimlerimiz oluyor. O eğitimlerde bende aileden biri olarak katılıyorum. Aynı zamanda da doktora öğrencisi olduğum için eğitimim de bu konuda olduğu için bende eğitim veriyorum.

-         Hayatınızdaki dönüm noktası nedir?

Birkaç tane var aslında. İlki 13 yaşımdaydım İsviçre’ye yatılı okula gittim. Öncesinde Kıbrıs’taydım.  Ailemin bu güzel teklifiyle İsviçre’ye gitmiş oldum. Annesi ve babasıyla büyümüş bir çocuğun uzaklara gitmesi çok zor ve farklı bir duygu. Liseden sonra üniversite hayatıma İngiltere’de devam ettim. Ardından Türkiye döndüm. Ailemle yaklaşık 3 yıl İstanbul’da yaşamış oldum. İkinci dönüm noktam evliliğim oldu.  2012 yılında evlendim ve Kıbrıs’a taşındım. Ve tabii ki annelik başlı başına bir dönüm noktası.

-         Başarı sizce nedir?

Bence başarı öncelikle kendinize belirlediğiniz hedefle başlar. Azim, sabır, çalışmak, istikrar tabii ki çok önemlidir ama bence hayatınızın içinde çevrenizdeki insanları da memnun ederek, onların da sevgisini kazanarak bir yerlere gelebiliyorsanız. eğer işte o en büyük başarıdır.

-         Başarı adına okurlarımıza neler tavsiye edersiniz?

Önce insanın kendisini sevmesi, kendine değer vermesi gerektiğini düşünüyorum. Sonrasında çevrenizdekileri sevin. Sektör veya konu ne olursa olsun eğer başarıya ulaşmak istiyorsanız, kendimden örnek vereyim, önce insanlığı sevmeniz lazım. Çünkü bizim bütün işimiz önce insanlarla.

Hayatınızda görüşü, vizyonu olan insanlarla dolu olsun ki kendinizi sadece eğiterek değil, etrafınızdaki insanlarla da geliştirebilin. Çünkü eğer etrafınızda kapalı görüşlü insanlar olursa, siz de kendinizi ancak o kadar geliştirebilirsiniz. Vizyonu, görüş açısı, yüreği geniş insanlarla birlikte olursanız, o zaman o kadar rahat ve o kadar da uzağa yol alabilirsiniz.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..