Reklam
  • Reklam
Harnup Festivali’nde Bandabuliyam.com’a büyük ilgi!

Harnup Festivali'nde Bandabuliyam.com'a büyük ilgi!

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in üreticiden tüketiciye kurduğu sanal köprü Bandabuliyam.com Tatlısu Harnup Festivali'ndeydi. İşte detaylar.

Reklam
11 Eylül 2017 - 00:47
Reklam

Tatlısu Belediyesi’nin bu yıl 12’ncisini düzenlediği Uluslararası Harnup Festivali yoğun ilgi gördü, harnup ürünü tanıtıldı, kültürler buluştu, katılımcılar eğlenceli saatler yaşadı.

7-10 Eylül tarihleri arasında yer alan festival, bu yıl da Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğunda gerçekleşti.

Harnup ürünlerini tanıtarak, yaygınlaşmasını hedefleyen festivale Türkiye, Slovakya, Kırgızistan ve Kosova’dan da halk dansları grupları katıldı.

Yoğun katılım

Festivalin açılışına KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden’in yanı sıra Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Yurttaşlar ve turistler de festivale yoğun ilgi gösterdi.

 

Turkcell’e teşekkür

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, festivalin açılışında yaptığı konuşmada turizm adasında yaşadığımızı belirterek, özellikle çevre temizliği ve çevrenin korunmasının önemine dikkat çekti. Siber, ülkede var olan güzelliklere sahip çıkarak korumak için böylesine etkinliklerin son derece önemli olduğunu söyledi.
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da festivalin hem turizm hem de ülke için son derece önemli olduğunu belirterek, tüm emek verenleri kutladı.
Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ise festivale adını veren harnubun hak ettiği değeri bulması için projelerini ve beklentilerini anlattı.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, bu seçkin festivale ana sponsor olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.
Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden’e festival için sağladıkları katkıdan dolayı ayrıca teşekkür etti ve el yapımı ürünlerin içerisinde yer aldığı sepet hediye etti.“Üreticiden Tüketiciye Kıbrıs Pazarı”

“Üreticiden Tüketiciye Kıbrıs Pazarı” sloganıyla ülkemizin en büyük ürün pazarı olarak yaşama geçirilen bandabuliyam.com, dijital platformdaki online satış hizmetini 12. Uluslararası Harnup Festivali’nde de tanıttı. Festival alanını gezen Meclis Başkanı Sibel Siber’e Bandabuliyam standı ziyaretinde el yapımı özel ürünlerden oluşan sepet hediye edildi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in engelli odağı ile hayata geçirdiği bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Sanat Engel Tanımaz Yarışması’nın fotoğraf sergisi de festival alanında yer aldı ve yoğun ilgi gördü.

Final Organizasyon işbirliği ile yapılan festivalde halk dansları gösterilerinin yanı sıra konserler, sahne şovları ve çeşitli canlı performanslar da yer aldı.
 

Bandabuliyam standındaki üreticiler festivalle ilgili düşüncelerini şöyle aktardı:

Fatma Yıldız 

Tatlısu’da yaşıyorum. Harnubumuz, ayva reçelimiz, biber turşumuz, pekmezimiz ve bunun gibi ürünlerimiz var. Halk eğitim öğrencisiyim. Festivalimizde Turkcell'in yerli üreticiyi desteklemesi çok güzel. Böylesi destekleri herkesten bekliyoruz.

Ayşe Kutucu

Nergisliliyim ama 30 seneden uzun bir zamandır Tatlısu’da yaşıyorum. Kendi çabalarımızla çalışırken bizlerin desteklenmesi çok önemli… Kuzey Kıbrıs Turkcell'e burada bulunup bize bu katkı sağladığı için teşekkür ederiz.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..