Reklam
  • Reklam
Halkbank’tan basın duyurusu: ’’Haber, yanıltıcı...

Halkbank'tan basın duyurusu: ''Haber, yanıltıcı nitelikte''

Halkbank, bir basın organında yayımlanan “Kamu bankaları faizde özeli geçti” başlıklı haberi, yayımladığı bir basın duyurusuyla tekzip etti.

Reklam
13 Şubat 2018 - 12:08
Reklam

Halkbank, bir basın-yayın organında bugün yayımlanan “Kamu bankaları faizde özeli geçti” başlıklı haberi, yayımladığı bir basın duyurusuyla tekzip etti.

Söz konusu duyurunun tam metni ise şöyle:

 

Bir basın yayın kuruluşunun bugünkü nüshasında; “Kamu bankaları faizde özeli geçti” başlığı ile kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı, kamu bankalarının güven ve itibarını sarsıcı nitelikte haber yapıldığı görülmüştür.

 

Bahse konu haber için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun web sitesinde yayımlanan “Türk Bankacılık Sektörü Temel Göstergeleri-Eylül/2017” raporunun dönem karı verileri ile kamu bankalarının konsolide faaliyet raporlarındaki üst yönetime ödenen ücretlere ait veriler maddi hatalara da yer verilmek suretiyle olumsuz algı yaratmak amacıyla gerçeğe aykırı olarak kullanılmıştır. Bankamızda üst yönetime “Bonus” adı altında bir ödeme söz konusu değildir.

 

Bankamız,  Ülke ekonomisinin büyümesine ve başta KOBİ’ler ve özelinde esnaf ve sanatkârlar olmak üzere reel sektörün uygun koşullarda kredi finansman imkânlarına kavuşmasında önemli destek sağlamakta olup, bundan sonra da sağlamaya devam edecektir.

 

Bu itibarla; gerçeğe aykırı bilgi ve beyanlarda bulunmak suretiyle kamuoyunu yanıltıcı, Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı nitelikteki haberler ile ilgili olarak yukarıdaki açıklamalar, yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyunun bilgisine sunulur.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Can Holding LTD personel arıyor!
Can Holding LTD personel arıyor!
PGM teklif kabul ediyor
PGM teklif kabul ediyor