Reklam
  • Reklam
Halkbank’ın Sessiz Sedasız Yükselişi!

Halkbank'ın Sessiz Sedasız Yükselişi!

Bu senenin, hakkında en çok haber yapılan bankalarından biri oldu. Aynı zamanda da sürpriz bir şekilde, varlığını arttırdı.

Reklam
04 Ağustos 2017 - 12:01 - Güncelleme: 05 Ağustos 2017 - 08:49
Reklam

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla 28 Mart’ta ABD'de gözaltına alınmıştı. ABD’de “İran yaptırımlarını delmek” ve “ABD Bankalarını dolandırmak” suçlamalarından toplamda 50 yıl hapisle yargılanacağı açıklanmış hatta Reza Zarrab’la aynı cezaevine gönderilmişti.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Halkbank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanmasıyla ilgili de, "Bankanın, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin izin verdiği çerçevede bir komşu ülke ile ticarete aracılık yaptığı net. Halkbank yönetiminin bana verdiği brifingde çok net şekilde her şey usulüne uygun, tamamen izin verilen ticaret kapsamında yapılan iş ve işlemler." Sözlerine yer verilmişti.

Bu açıklamalar doğrultusunda, hisse senetleri ederinin çok altına düşen Halkbank oldukça büyük bir yara almıştı.

Şimdi ise Halkbank;

HALKBANK 2016 YILININ IKINCI CEYREK DONEMINE GORE TOPLAM KREDILERINI YUZDE 26,1 ARTIRARAK 231 MILYAR 276 MILYON TL`YE TAŞIDI.

Halkbank'ın ikinci çeyrek solo net kârı yüzde 14 artışla 1 milyar lira oldu ve beklentilere paralel gerçekleşti. Reuters anketine göre Halkbank'ın ikinci çeyrekte 1 milyar lira net kâr elde etmesi bekleniyordu. Bankanın dün akşam KAP'a bildirdiği finansal sonuçlarına göre, net ücret ve komisyon gelirleri ikinci çeyrekte bir önceki yıl aynı döneme göre yüzde 57 artışla 508.8 milyon lira olarak gerçekleşti. Bankanın ikinci çeyrek sonu itibarıyla kredi ve alacakları ise 2016 sonuna göre yüzde 14 artışla 180.5 milyar lira oldu.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, 2017 yılı ile birlikte hayata geçen yapısal reformlar ve ekonomik hamlelerin Halkbank'ın başarı grafiğini oldukça yükselttiğine işaret etti.

İşte 1 sene de Halkbank’ın Borsadaki yükselişi

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 19 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 19 Eylül 2018