NEAR EAST BANK, müşterilerine kesintisiz ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Küresel çapta tüm yaşamı etkileyen Covid-19 salgını ile ilgili günden güne artış yaşanan ülkemizde, Near East Bank müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığı için almış olduğu önlemleri geliştirdi.


NEAR EAST BANK, müşterilerine kesintisiz ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Near East Bank toplumsal mücadeleye destek vermek için kurum olarak süreci yakından takip ederek, gerekli önlemleri hızla hayata geçirmektedir. Çalışanları ve tüm teknolojik altyapısı ile Covid-19’a karşı dirençli ve her daim hazır olan Near East Bank, her zaman olduğu gibi bu süreçte de müşterilerinin yanında olmayı sürdürüyor.
Bugüne kadar teknolojiye yaptığı kesintisiz yatırımları ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyan Near East Bank, müşterilerine tek elden bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilecekleri ve tüm kanalların birbiriyle iletişimde olduğu bir bankacılık dünyası oluşturdu. Ülke olarak Mart ayında girmiş olduğumuz karantina döneminde müşteriler Near East Bank’ın dijital kanallarına yoğun ilgi göstererek tüm işlemlerini Near East Mobil, ATM ve İnternet Bankacığı ile evlerinde sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmişlerdir.

Ayrıca Near East Bank müşterilerini Covid-19 salgınına karşı, kalabalık ortamlardan uzak kalmalarını sağlamak için Alsancak, Güzelyurt, Yeni Erenköy, Dikmen, İskele ve Değirmenlik Bölgesi’ne bağlı 67 lokasyonda bulunan Kiosk Cihazları’ndan kredi kartı veya nakit olarak Kıb-Tek, ön ödemeli su sayacı, su faturası, Vodafone ve Turkcell paket yükleme, Vodafone ve Turkcell fatura ödemeleri, Vodafone ve Turkcell kontör yükleme, belediye emlak vergisi, belediye trafik cezası ve daha birçok belediye fatura ödemeleri için kolaylık sağlıyor. Kiosk Cihazları’nın hangi lokasyonlarda olduğunu öğrenmek isteyen müşteriler Near East Bank’ın www.neareastbank.com adresini ziyaret edebilirler.

Near East Bank Covid-19 salgınının etkilerinden çalışanlarını ve müşterilerini korumak için Mart ayında evden çalışmayı başlatan ilk bankalardan biri olarak, şubeye sınırlı sayıda müşteri kabul eden ve en az personel ile şube uygulamasını başlatan bankalardan biri oldu. Deneyimli personeli ve teknolojik alt yapısı sayesinde hiçbir bankacılık faaliyetini aksatmadan geçirdiği bu sürecin ardından Haziran ayı itibari ile normalleşme sürecine geçiş ile birlikte şubeler ve Genel Müdürlük personeli çalışmaya kademeli olarak tekrar başlamıştı.

Salgının artış göstermesi ile birlikte, Near East Bank’ın Mart ayında oluşturduğu Acil Durum Eylem Planı Komitesi ile çalışanlarının sağlığını öncelikli tutarak, Genel Müdürlük kadrolarının evden çalışabilmesi için gereken ortamlar yeniden hazırlanmış, şubelerde ise çalışanları iki gruba ayırarak dönüşümlü mesai sistemine yeniden geçilmiştir. Bunların yanı sıra, herhangi bir olumsuz durum yaşanması halinde, işlerin aksamadan yürütülebilmesi için, tüm personelin yedekleme çalışması yapılmıştır.

Near East Bank, son yıllarda yaptığı yazılım yatırımlarının meyvesini bu zor günlerde almıştır. Şube personelinin dönüşümlü çalışma programı boyunca evde olduğu sürelerde gerektiğinde evden çalışmasına olanak veren teknolojik ortam sağlanmıştır. Genel Müdürlük personeli ise %90 gibi oldukça yüksek bir oranda evden çalışmaya devam etmektedir. Böylelikle Near East Bank, koordineli bir şekilde müşterilerilerine kesintisiz ve kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.

“Covid-19’a karşı bir yandan hem çalışanlarımızın sağlığı güvence altına alınmış, öte yandan hem de müşterilerimiz için her türlü sağlık önleminden en ufak bir taviz vermeden, hijyenik bir ortamda şubelerimizde hizmet vermeye devam etmekteyiz” diyen Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, “Şube ziyaretlerinizi asgari düzeyde tutmak ve böylece sağlık riskinizi en aza indirgemek adına, evlerinizden online işlem yapabilmeniz için hizmet sunmaya da devam etmekteyiz. Salgının artış göstermesi ile birlikte önümüzdeki dönem hepimizi yeni bir süreç bekliyor. Dijitalleşme, internet ve mobil bankacılığın gelişimi, yeni iş yapış ve çalışma hayatı modelleri ile tüm sektörde olduğu gibi bankacılık sektörü de yeniden yapılanacak. Near East Bank olarak biz de güçlü sermayemiz, dijital bankacılıktaki öncü girişimlerimiz ve kalifiye personelimiz ile bu sürece en hızlı uyum sağlayan bankalardan biri olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Haskasap, sağlıklı ve kesintisiz hizmet vermek için çalıştıklarını belirterek her koşulda müşteriler için hizmet vermeye devam edeceklerinin altını çizdi. “Near East Bank’ın “Ne Güzel Şeymiş Düşünülmek” sloganı ile kesintisiz müşteri deneyimi sağlayan yapısı ve fark yaratan çalışmalarımız ile müşterilerimize üstün bir deneyim yaşatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu zor zamanda Near East Bank ulaşım kanallarını artırmış ve etkin bir Çağrı Merkezi ekibi kurulmuştur. Bu merkeze ulaşan tüm talepler müşteri ve çözüm odaklı bir anlayış içerisinde değerlendirilerek, her müşteriye hızlı bir şekilde geri dönüş yapmaktadır. Günümüzün tüm yüksek teknolojik alt yapısına sahip olan Near East Bank, siber saldırıları kontrol altında tutan yüksek korumalı bir bilgi güvenlik ağına sahiptir.