Kripto para piyasasının 12 Eylül'deki durumu...

Kripto parada son durum...


Kripto para piyasasının 12 Eylül'deki durumu...

 

Kripto para piyasasının 12 Eylül'deki durumu

 

Kripto piyasası bu haftaki çöküşten sonra toparlanması bir yana geçtiğimiz son 24 saatte daha fazla para kaybına yol açtığı görülüyor. Yine de çoğu kripto para %5 kadar değer kaybetti ve en azından Bitcoin sabit kaldı.

Kripto piyasası can çekişirken Bitcoin hakimiyeti değişmedi

Toplam piyasa gücü yeni seviyelere kaymaya devam ediyor. Toplam piyasa hacmi, neredeyse bir ayın en düşük seviyesi olan 191.5 milyar dolar civarına geriledi. Buna rağmen BTC piyasa hakimiyeti hala %56.7 seviyesinde.

Son 24 saatte bir takım önemli düşüşler yaşandı. BTC’nin yaklaşık 6.200 dolarlık bir destek hattı ile yaklaşık 6.500 dolar seviyesini gördü. 24 saat boyunca toplam kayıp %1’in altındadır, ancak şu an da 6 bin dolarlık bir destek testi halen bir yükselişe göre daha muhtemel görünüyor.

En iyi 10 kripto parada genel durum

En büyük 10 kriptonun çoğu yine düşüş yaşadı, Cardano (ADA) en büyük kaybı yaşayarak (%-11.08) acı çekti. Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) de sırasıyla %9.28 ve %9.15 oranında değer kaybederek düşüşlerini devam ettirdi.

Haftanın şampiyonu Tezos (XTZ)

Kriptonun bir saat içinde yaklaşık yüzde 10’un üzerinde bir kazanca ulaştığını gören birkaç büyük ani yükselişten sonra, Tezos’un tokeni 7 günlük yeni bir rekorla 1.53 dolara ulaştı. Sonra XTZ biraz düştü, 1.26 dolar seviyelerine gelen Tezos %-3.01’lik bir değer kaybı yaşadı.