60 milyon dolar ile kayboldular.

Bir Reddit kullanıcısı 60 milyon dolar toplayan bir kripto para firmasının ofislerini boşalttığını açıkladı. İşte o çarpıcı iddialar..


60 milyon dolar ile kayboldular.

60 milyon dolar ile kayboldular. 

Slinterfence isimli bir Reddit kullanıcısı, 60 milyon dolar toplayan ACChain isimli bir girişimin dolandırıcı bir faaliyet olduğunu gözler önüne serdi.

ACChain ofislerini tamamen boşalttı

Kullanıcı, yayımladığı Reddit gönderisinde tamamen boşaltılan ACChain ofislerinin bir fotoğrafını da paylaştı.

Reddit gönderisinde Slinterface, ACChain projesinin derinlemesine bir incelemesine ve aldatmaca gibi görünmesini sağlayan çeşitli faktörlere de yer verdi.

Reddit kullanıcısı, Guiyang Blockchain Financial Co. Ltd. ve Shenzhen Victory Blockchain Co. Ltd. çalışanlarının, ekipmanlarını ve bilgisayarlarını geride bırakarak Şubat ayında ofislerinden ayrıldığını ifade etti. İddiaya göre ekipmanlar üç hafta sonra “mafya benzeri” insanlar tarafından toplandı.

Dolandırıcılığın boyutu sanılandan büyük olabilir

Reddit yayınına göre,  şirket Telegram ve Twitter’da hala aktif durumda ancak GIT’ye hiçbir güncelleme yapmıyorlar.

Gönderide ayrıca, Shenzhen Victory Blockchain’in toplam 44 milyon dolarlık bir dolandırıcılığa karıştığı düşünülen Shenzen Puyin Blockchain Group Ltd.’nin de sahibi olduğu ifade ediliyor. Listelenen şirket adresleri ise gerçek yerleri veya tamamen boş alanları temsil etmiyor.