Şirket Haberleri - 24 Temmuz 2018

Şirketler haberlerinde son gelişmeler...


Şirket Haberleri - 24 Temmuz 2018

 

Şirket Haberleri - 24 Temmuz 2018

 

HALKBANK

   Banka, 5 milyar TL tutara kadar, farklı tür ve vadelerde bir veya birden fazla farklı tür ve vadelerde bir veya birden fazla defada yurt içinde nitelikli yatırımcılara satış yoluyla katkı sermaye hesaplamasına dahil edilecek borçlanma araçları ihraç edilmesi, ihraçların maksimum 12 yıl vade ile sınırlı olacak şekilde belirlenmesi hususlarında Genel Müdürlük Makamı ve Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığının yetkili kılınmasına karar verdiği duyurmuştu.

   Alınan yetki doğrultusunda; 5 milyar TL tutara kadar, yurt içinde katkı sermaye hesaplamasına dahil edilecek borçlanma araçları ihraç edilmesine ilişkin ihraç tavanı onayı için SPK'ya başvuruda bulunuldu.

KİLER GYO

   Şirketin İstanbul Büyükçekmece portföyünde bulunan 9 bin m2 depo niteliğindeki taşınmaz 10.04.2018 tarihinden itibaren 5 yıllığına kiraya verilmişti. Kira ödemeleri aylık olup, aylık kira bedeli KDV dâhil 45.3 bin dolar + KDV

TÜRK HAVA YOLLARI

  Rekabet Kurulu tarafından, THY'nin bağlı ortaklığı Türk Hava Yolları Teknik AŞ ile HAVELSAN Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ arasında bir ortak girişim şirketi kurulması işlemine izin verildi.

FONET BİLGİ

  Şirket 23.07.2018 tarihinde TURKCELL TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME AŞ  ile "HBYS Ürün ve Hizmet Alımı" konulu sözleşme imzalandı. Sözleşme hizmet süresi 18 ay olup sözleşme tutarı 17 milyon lira.

SERVET GYO

  Şirketin iştiraki olan Deks Yatırım AŞ'nin Almanya Frankfurt'ta bulunan bağlı ortaklığı Oswe Real Estate GmbH'de sahip olduğu hisselere ilişkin iş planları ve yakın orta vadeli hedeflere satış öngörüsü bulunmamasına karşın son dönemde Şirket'e ulaşan satın alma teklifleri nedeniyle birden fazla tarafla satış müzakerelerine başlanıldı.

   Diğer yandan, olatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında hisseler 7 Ağustos'a kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.