THY'de İş Fırsatı

İstanbul’a yapılan yeni havalimanı, açılış için geri sayıma başladı. 29 Ekim’de ilk uçağın iniş yapacağı limanda, Dünya’nın en değerli 20 havayolu şirketi içerisinde yer alan THY’de yeni yatırımlarını hayata geçirmeye şimdiden başladı.


THY'de İş Fırsatı

UÇAK FİLOSU BÜYÜYECEK

Türk Hava Yolları, yeni havalimanının açılmasının ardından, filosuna katmak için 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdi. Filoya katılacak yeni uçaklarla birlikte personel ihtiyacı da, aynı oranda artacak.

900 PİLOT ALINACAK

Her yıl 500 pilot alımı gerçekleştiren Türk Hava Yolları, yeni havalimanının bitimi ile birlikte gelecek yıl rekor düzeyde istihdam gerçekleştirerek, 900 pilot almayı hedefliyor.

Şirket bunun dışında kadrosuna kabin ekibi de katacak.

10 BİN KABİN MEMURU ALINACAK

THY’de şuan 10 bin kişi olan kabin memuru sayısı, yeni havalimanının açılmasının ardından, 10 bin kabin memuru daha alarak, personel sayısını iki katına çıkaracak.

THY’DE PİLOT MAAŞI NE KADAR?

THY’de göreve yeni başlayan bir pilotun aldığı ücret aylık15 bin lira, 5 yıl ve üzeri süre görev yapmış, uçuş saati olarak tecrübeli pilotların maaşları ise 50 bin liraya kadar çıkıyor.

THY’DE KABİN MEMURU ÜCRETİ

THY’de işe yeni başlayan bir kabin memurunun aldığı ücret, 6 bin lira iken, 5 yıllık bir kabin memurunun aldığı ücret 8 bin lira, 15 yıl görev yapan bir kabin amirinin maaşı ise, 15 bin lira,

THY’de görev yapan personeller aynı zamanda yılda 4 maaş ikramiye alıyor.