İsrail'e Bir Tepki de Doğu Akdeniz Üniversitesi'nden

İsrail'in Filistili'li sivilleri katletmesine bir tepki de Doğu Akdeniz Üniversite'sinden geldi. Doğu Akdeniz Üniversitesi 1 yıl boyunca İsrail'li öğrenci almayacak!


İsrail'e Bir Tepki de Doğu Akdeniz Üniversitesi'nden

İsrail'in başkentini Kudüs olarak ilan etmesi ve ABD yönetiminin Tel Aviv’de ki büyük elçilik binasını  Kudüs'e taşımasının ardından çıkan olaylarda, İsrail güçleri, 58 Filistinliyi öldürdü.

Dünya’nın tepkisini çeken bu olayın ardından KKTC’de somut olarak ilk tepki ise Kıbrıs’ın eğitim dünyasının amiral gemisi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden geldi.

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TEPKİ VAR

İsrail’in, Filistinlilere yaptığı katliama sessiz kalmayan Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, 104 farklı ülkeden birer öğrencinin katılımı ile üniversite yerleşkesinde Filistin Bayrağı’nı açarak İsrail’i protesto etti.

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

‘’Kanımız Filistin’e Can Verecek’’ sloganıyla yola çıkan öğrenciler, ‘’Kudüs Filistin’in başkentidir.’’ Yazılı afişlerle, Filistinli Müslümanlar için kan bağışında bulundu.  

ÖĞRENCİLERE DESTEK REKTÖRDEN

Doğu Akdeniz Üniversite’si Rektörü Prof.Dr. Necdet Osam, yaptığı konuşmada, Gazze’de bir insanlık suçu işlendiğini, dini ve etnik bir katliam yapıldığını söyledi. Hristiyanların dini lideri olan Papa’nın bu olaylara sessiz kalmaması gerektiğini ifade etti.

BAHAR ŞENLİKLERİ İPTAL EDİLDİ

 Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osam: Gazze’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle 24. Bahar Şenliklerinin iptal edildiğini belirtti.

DAÜ 1 YIL BOYUNCA İSRAİL’Lİ ÖĞRENCİ ALMAYACAK!

Üniversite yönetimi yaşanan bu olaylar karşısında somut bir adım atarak, İsrail üniversiteleriyle tüm ilişkilerini dondurdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi 1 yıl süreyle İsrail’li öğrenci almama kararı verdi..

Yani DAÜ, İsrail'e eğitim ambargosu uygulamış oldu. 

DAÜ’nün bu kararının ardından diğer üniversitelerin nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu oldu

EKONOMİ KIBRIS HABER MERKEZİ