Coca-Cola İçecek'e büyük ödül!

Coca-Cola İçecek ‘Su Verimliliği İzleme Sistemi’ projesi ile ‘Sürdürülebilir İş Ödülleri’ Su Verimliliği Kategorisinde, büyük ödülü aldı..


Coca-Cola İçecek'e büyük ödül!

 

CCI, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘2017 Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde Su Verimliliği kategorisinde, ‘Su Verimliliği İzleme Sistemi’ projesi ile ile büyük ödüle layık görüldü.

 

Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da 10 ülkede 25 fabrika ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCI), Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘2017 Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde Su Verimliliği kategorisinde büyük ödülü almaya hak kazandı.

 

Yılın en başarılı sürdürülebilir iş modellerinin ödüllendirildiği törende; CCI Sapanca Damla su fabrikasının geliştirdiği, “Su Verimliliği İzleme Sistemi” projesi ile büyük ödüle layık görüldü. Özel geliştirilen bir online izleme sistemi sayesinde üretim süreçlerindeki su kullanımı an be an takip edilerek hem su kullanımında tasarruf yapılması sağlanıyor hem de çevre etkisindeki denetim kolaylaşıyor.

 

“Coca-Cola Türkiye operasyonu, dünyadaki Coca-Cola sistemi içerisinde de en çevreci operasyonlardan biri”

 

CCI Kurumsal İlişkiler Direktörü Atilla D. Yerlikaya, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Enerji verimliliği ve su yönetimi çalışmaları, Coca-Cola İçecek’in sürdürülebilirlik stratejisinin öncelikleri arasında yer alıyor. Bu alanlarda elde ettiğimiz başarılar bizi Türkiye için daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. Türkiye operasyonumuz dünyadaki Coca-Cola sistemi içerisinde en çevreci operasyonlardan biri. Türkiye’de tüm dünyaya örnek teşkil edecek uygulamalarımız var. 2006 yılından bu yana yaptığımız çalışmalar sayesinde Türkiye’de bir litre ürün üretmek için kullandığımız suyu %19 azalttık.

 

Coca-Cola İçecek hakkında

Coca-Cola sisteminde satış hacmine göre altıncı sırada yer alan Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCİ), The Coca-Cola Company markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. CCİ Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 11 bin çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

CCİ 23 fabrikası ile 370 milyona yakın tüketici kitlesine gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

CCİ'nin hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Amerikan depo sertifikaları (ADR) ABD’de tezgahüstü piyasalarda “COLAY”, Eurobond’u İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle işlem görmektedir.

 

www.ekonomikibris.com