Ekonomi gündemi - 25 Ağustos Cuma

25 Ağustos Cuma ekonomi ve siyaset gündeminde öne çıkan başlıklar..


Ekonomi gündemi - 25 Ağustos Cuma

 

Ekonomi ve siyaset gündemi - 25 Ağustos 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçede Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarına Motosiklet Teslim Törenine katılacak.

(İstanbul/14.30)

2- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Meclis personeliyle bayramlaşacak.

(TBMM/11.00)

3- Başbakan Binali Yıldırım ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Atatürk Kültür Merkezi'nde 300 ambulansın dağıtım törenine katılacak.

(Ankara/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Saraykent'te toplu açılış törenine ve Sorgun'da Başakşehir Kolejinin açılışına katılacak.

(Yozgat/10.30/14.30)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezini inceleyecek, Sular Vadisi Doğa Parkı temel atma merasimine katılacak. 800 dairelik Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanında incelemelerde bulunacak Özhaseki, Osmangazi Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi anahtar teslim törenine ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yeni binasının açılış merasimine iştirak edecek.

(Bursa/12.30-17.30)

3- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek Zafer Bayramı müjdelerini açıklayacak, Giresunlular Şehitliği Kültür Evi ve Mescit açılış merasimine iştirak edecek, İscehisar ve Şuhut'ta Zafer Haftası kapsamındaki kutlamalara katılacak.

(Afyonkarahisar/14.30-20.30)

EKONOMİ

1- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 22. Uluslararası Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Etkinliğine katılacak.

(Karaman/09.00)

2- TÜİK, bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin sanayi işgücü girdi, ticaret ve hizmet endeksleri ile ağustos ayı sektörel güven endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ağustos ayı imalat sanayi kapasite kullanım oranı ile iktisadi yönelim anketi ve reel kesim güven endeksini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de katılacağı Türkiye-Polonya-Romanya Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na iştirak edecek, iki ülkenin dışişleri bakanları ile ikili görüşmeler yapacak, Turkiye'nin Varşova Büyükelçiliğinin kançılarya binasının açılışına katılarak Türk vatandaşlarıyla bir araya gelecek.

(Varşova)

2- Telafer'i DEAŞ'tan kurtarma operasyonu takip ediliyor.

(Telafer)

3- Yemen'deki iç savaş ve kolera salgınıyla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana)

4- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke)

5- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz izleniyor.

(Riyad)