İTÜ-KKTC ile Esnaf ve Zanaatkârlar Merkez Birliği arasında protokol imzalandı!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri ile KKTC Esnaf ve Zanaatkârlar Merkez Birliği arasında işbirliği protokolü imzalandı. İşte detaylar...


İTÜ-KKTC ile Esnaf ve Zanaatkârlar Merkez Birliği arasında protokol imzalandı!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri ile KKTC Esnaf ve Zanaatkârlar Merkez Birliği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, bugün İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi'nde imzalanan protokole İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya ile Esnaf ve Zanaatkârlar Merkez Birliği Başkanı Kemal Altuncuoğlu imza koydu.

İmzalanan protokolle “kurumlar arası bilimsel, toplumsal, sosyal, kültürel, akademik ve eğitim işbirliklerini geliştirmek, toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı güçlendirmek, ortak projeler geliştirmek, organizasyonlar düzenlemek ve karşılıklı çalışmaların teşvik edilmesi” konularında görüş birliğine varıldı.

İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, Esnaf ve Zanaatkârlar Merkez Birliği üyelerine dil eğitimleri, sertifika programları ve hizmet içi eğitim faaliyetlerinde indirim oranı sağlanacağını belirtti.

MEMUR-SEN İLE İTÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Öte yandan Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında da işbirliği protokolü imzalandı.

Sendikadan yapılan açıklamaya göre protokole, Memur-Sen Genel Başkanı Kağan Mındıkoğlu ile İstanbul Teknik Üniversitesi-KKTC Eğitim ve Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya imza koydu.

Protokolle İTÜ-KKTC, mevzuata uygun olarak kayıt yapma hakkı elde etmiş olmaları koşulu ile Memur-Sen üyeleri, üyelerin anne, baba, eş veya çocuklarının “İTÜ-KKTC bünyesindeki hazırlık programı, ön lisans, lisansüstü programlarına” veya “İTÜ-KKTC bünyesinde yürütülen dil eğitimlerine, kısa süreli eğitimlere, sertifikalı eğitimlere, kurslara” kayıtları esnasında ödenecek öğrenim harçları veya eğitim ücretlerinden indirimli faydalanabilmelerini içeriyor.