Erman Çitim: “Evet diyerek, güçlü Türkiye’nin önünü açalım!”

16 Nisan'da gerçekleşecek anasaya referandumu için KKTC'de de hazırlıklar sürüyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım'ın ziyareti sonrası, Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Sekreteri Erman Çitim, dikkat çeken bir çağrı yaptı.


Erman Çitim: “Evet diyerek, güçlü Türkiye’nin önünü açalım!”

Türkiye Cumhuriyeti için kritik süreç işliyor. Gözler 16 Nisan’da gerçekleşecek anasaya referandumunda.

Bu süreç KKTC’de de yakından izleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın, Başbakan Yardımcısı ve Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Tuğrul Türkeş ile yaptığı KKTC çıkarması, dikkat çekti.

Başbakan Yıldırım Atatürk Spor Salonu’nda binlerce kişiye seslendi, “evet” çağrısı yaptı.

Hem bu toplantı, hem de önümüzdeki günler için Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Sekreteri Erman Çitim’den bir açıklama geldi.

“Rehavete kapılmamalıyız”

Süreci yorumlayan Çitim; “2700 kişilik salonu doldurmak ilk adımdı, ama yetmez. Rehavete kapılmadan, çalışmalarımızı sürdürmeliyiz” dedi.

İçte ve dışta birçok tehditle mücadele eden, 15 Temmuz’da hain darbe girişimine hedef olan Türkiye Cumhuriyeti için 16 Nisan tarihinin çok büyük bir önem taşıdığını vurgulayan Çitim, “birlik ve beraberliğimizi korumak, üzerimizde oynanan oyunlara son vermek için sandığa gidin” çağrısı yaptı.

“Mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz”

Almanya’nın ardından Hollanda’da da ortaya çıkan Türkiye karşıtı duruşu yorumlayan Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili, “Avrupa bir kez daha Türkiye’ye karşı gerçek yüzünü gösterdi. Yıllarca terör örgütüne kucak açan bu ülkelerin amaçları apaçık ortada! O yüzden gün birlik günüdür. Fırsat kollayan bu kötü niyetlilere umduklarını vermeyelim, ‘evet’ diyerek güçlü Türkiye’nin önünü açalım” sözleriyle Türk halkına seslendi. “Bu kritik süreçte Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerek Birlik Vakfı Kıbrıs, gerek Türk İslam Kültür Cemiyeti ve şahsım adına sonuna kadar mücadelemizi geri adım atmaksızın sürdüreceğimizi beyan eder, bu mücadelemize kararlılıkla devam edeceğimizi bildiririz” diyerek sözlerine devam etti.

17 Nisan’da Türkiye için yepyeni bir sayfa açılacağını işaret eden Çitim, bu süreçte desteğini hiçbir şekilde esirgemeyen İslam İşbirliği Teşkilatı’na da teşekkürlerini sundu.