1 Mart ekonomi ve siyaset gündemi

1 Mart ekonomi ve siyaset gündeminde başlıklar şöyle...


1 Mart ekonomi ve siyaset gündemi

Ekonomi ve siyaset gündemi - 1 Mart 2017

1-T.C Cumhurbaşkanı Erdoğan ​Pakistan'da

- Recep Tayyip Erdoğan, 13. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Liderler Zirvesi'ne katılacak ve zirveye katılan liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

(İslamabad)

2- TBMM Başkanı Vekili Ahmet Aydın, AKPM İçtüzük Muafiyetler ve Kurumsal İşler Komisyonu Raportörü Jordi Xucla'yı kabul edecek.

(TBMM/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- T.C Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "çalışma hayatında seferberlik" kapsamındaki İstihdam Zirvesi'ne katılacak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, gazetecilere cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacak.

(Ordu/11.00-17.00)

2 – T.C Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fransa'da Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile görüşerek basın mensuplarına açıklamalarda bulunacak.

- AİHM Başkanı Guido Raimondi ile bir araya gelecek Bozdağ, Strazburg ve çevresinde yaşayan Türklerle buluşacak.

(Strazburg)

3- T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Valiliği ziyaret edecek.

(Diyarbakır/12.00)

4-T.C İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korucularla kahvaltı yapacak, esnaf ziyaretinde bulunacak, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, parti teşkilatı ve STK temsilcileri ile bir araya gelecek.

(Tunceli/10.00-15.00)

5- T.C Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Valiliği, Belediyeyi ve TSO'yu ziyaret edecek, üniversiteyi kazanan 1200 öğrenciye bilgisayar dağıtımı törenine katılacak, Sağlık Mahallesi sakinleri ile akşam toplantısına iştirak edecek.

(Bolu/10.00-17.30)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İhsaniye'nin Yaylabağı beldesi, Sinanpaşa ilçesi, Sandıklı'nın Ballık beldesi ve Şuhut'un Başören beldesinde düzenlenecek DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılışlarına katılacak.

(Afyonkarahisar/11.00-17.30)

7- CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 16 Nisan'daki halk oylamasına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/13.00)

8- TBMM'den

- Genel Kurulda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin kanun tasarıları görüşülecek.

- Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının temsilcilerini dinleyecek.

(TBMM/14.00/14.30)

EKONOMİ

1- Maliye Bakanı Naci Ağbal, 28. Vergi Haftası Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Vergi Uygulamalarında e-Dönüşüm" panelinde konuşacak.

(İstanbul/14.30)

2- TÜİK, 2015 yılı girişimcilik istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)