31 Ocak ekonomi ve siyaset gündemi...

İşte 31 Ocak ekonomi ve siyaset gündeminden öne çıkan başlıklar...


31 Ocak ekonomi ve siyaset gündemi...

Ekonomi ve siyaset gündemi - 31 Ocak 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek Milli Güvenlik Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/14.00)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek Milli Güvenlik Kurulu toplantısına katılacak.

(Ankara/14.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden eski CHP Sivas Senatörü Hüseyin Öztürk için TBMM ve sonrasında Kocatepe Camisi'nde düzenlenecek cenaze törenine katılacak.

(Ankara/12.00/13.09)

4- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Meyra Palace Otel'de "Devlet Koruması altında Kalmış Gençlerin Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Yerleştirilmeleri Kura Töreni"ne katılacak.

(Ankara/14.00)

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye-Fransa Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi toplantısına ve protokol imza törenine katılacak, Fransa Dış Ticaret, Turizm ve Yurtdışında Yaşayan Fransızlardan Sorumlu Devlet Sekreteri Matthias Fekl ile basın toplantısı düzenleyecek, Türkiye-Fransa Yuvarlak Masa CEO Toplantısı’na iştirak edecek

(İstanbul/15.30/16.40/17.00)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, vefat eden annesi Ayşe Tüfenkci'nin öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazına ve şehir mezarlığındaki defin törenine katılacak.

(Malatya)

3- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye- Çekya Tarım İş Forumu'nun açılışına katılacak, Çekya Tarım Bakanı Marian Jureçka ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/ 11.00/13.30)

4- Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, "Enflasyon Raporu 2017-I" raporunun tanıtımı toplantısında sunum yapacak.

(Ankara/10.30)

5- TÜİK, 2016 yılı dış ticaret, turizm ve nüfus istatistiklerini paylaşacak.

(Ankara/10.00)