Uluslararası Diplomatlar Birliği iş dünyasını dev yatırım zirvesinde buluşturdu!

Türkiye ve Kıbrıs ekonomisinin güçlü isimleri Uluslararası Diplomatlar Birliği'nin 3'üncü İşbirliği ve Yatırım Zirvesi'nde buluştu. Dev organizasyonda iş dünyasına yatırım çağrısı yapıldı!


Uluslararası Diplomatlar Birliği iş dünyasını dev yatırım zirvesinde buluşturdu!

 

Ekonominin kalbi Uluslararası Diplomatlar Birliği'nin düzenlediği 3. Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi'nde attı. Türkiye, Amerika, Almanya, Çin, Kıbrıs ve Arap Emirlikleri dahil dünyanın birçok noktasından yatırımcı, DMW çatısı altında bir araya geldi. 

Uluslararası Diplomatlar Birliği, Avrupa İş Kulübü ve Amerikan-Türk İş Geliştirme Konseyi'nin desteği, Metal Yapı Konut'un anasponsorluğunda gerçekleşen zirvenin adresi İstanbul'da Crown Plaza Hotel'di. 

Modearatörlüğünü Ekonomi Kıbrıs Genel Yayın Yönetmeni Atıl Ayaz'ın yaptığı zirve, DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik'in açılış konuşmasıyla başladı.

Böylesine hassas bir dönemde, Avrupa'nın Türkiye için felaket senaryoları çizdiği günlerde elimizi taşın altına koymaktan bir an olsun çekinmedik ve Türkiye'miz için yola çıktık diyen Bozçelik, Uluslararası Diplomatlar Birliği'nin bu büyük organizasyonunda emeği geçenleri kutladı.

Zirvede Türkiye ekonomisinin fotoğrafı çekildi, uluslararası iş insanlarına yatırım çağrısı yapıldı. 

Watch video!

DMW Başkanı Büyükelçi Günther Meinel de sert bir konuşma yaptı zirvede. Alman medyasına seslenen Meinel; "Ne olur Türkiye'yi kötü anlatmayın" dedi. Konuşmasında rakamlar da paylaştı Meinel. 6 bin 500 Alman iş insanının Türkiye'de yatırımı olduğunu hatırlatan Büyükelçi, "Biz bir kardeşlik birliğiyiz ve bu birlik yok edilemez" diyerek iki ülke arasındaki güçlü bağı vurguladı. 

"Alman olarak doğdum, kalbim Türk olarak atıyor" diyen Meinel, tüm davetliler tarafından uzun süre alkışlandı. 

Zirvenin özel konukları vardı. EBCA Başkanı Zbigniev Roch, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Amerikan-Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, İş Kadınları Derneği Başkanı Nilüfer Bulut, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, TAVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Foks Moda Yönetim Kurulu Başkanı Sıdıka Atalay,  ve BNG Design Kurucusu Nilgün Gülen konuşmacılar arasındaydı. 

Zirvede Avrupa Birliği ve Avrupa Parlementosu'na iletmeleri için DMW Başkanı Meinel ve EBCA Başkanı Roch'a 15 Temmuz hain darbe girişimini anlatan birer de kitap hediye edildi.  

Yürütmü Kurulu Başkanlığı'nı Musa Karademir'in üstlendiği dev organizasyon, yerli yabancı yaklaşık 300 iş insanının katılımıyla sona erdi.