Ülkü Çangar BMW X1'i anlattı..

Gözalıcı, havalı, güçlü ve ekonomik bir crossover arayanlar şu sıralar BMW X1’i yakından izliyor. Satış rakamlarından da farkını gösteren X1 41 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla en çok satanlar arasında..


Ülkü Çangar BMW X1'i anlattı..

 

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE

Crossover segmenti günümüzde giderek popüler olmaya başladı. Bu otomobilin tercih edilme sebepleri de fazlasıyla ilginç. “Neden tercih ettiniz?” sorunlarına “yerden yüksek, heybetli ve bana güven veriyor” yanıtları geliyor. BMW X1’de bu segmentin oyuncularından birisi. 

BMW X serisinin en küçüğü X1: KKTC otomotiv sektöründe de son dönemde öne çıkan araçlardan biri.

Yenilenen yüzü ve teknik özellikleriyle X1 büyük ilgi görüyor.

Çünkü sportif hatlara sahip olması, bir cipin özelliklerini taşıması ve uygun fiyatı ile BMW X1, crossover segmentinde bir araç almayı düşünenler için en cazip seçenekler arasında.

 

Ekonomi Kıbrıs Prestige dergisi Ekim sayısında X1’in detaylarını Çangar Motors direktörlerinden Ülkü Çangar ile konuştu.

 

* X1 iyi bir talep gördü, neydi bunun sebebi?

BMW X1, 2016 ortasında yeni modeli ile karşımıza çıktı, bir önceki modeline göre büyük değişiklikler hemen göze çarpan BMW X1, yeni motoru, sportif kasası ve yeni teknolojileri ile en çok tercih edilen modeller arasında yerini aldı. Dış tasarım açısından tamamen yenilenen X1, daha önceki X1’e kıyasla daha dinamik bir görünüm ortaya koyduğu için ilgi de büyük oldu.

 

  • Standart donanımı da dolu, fakat opsiyonel seçenekler arasında birçok özellik görüyoruz. Detayları paylaşır mısınız?

İç mekanda yapılan iyileştirmelerle bir eski modele göre daha yüksek bir oturma pozisyonu sunan X1, yeniden tasarlanmış kabin alanıyla birlikte geliyor. 6,5 inçlik ekranın, 7 kanal ses sisteminin ve kumaş koltukların standart olarak sunulduğu otomobilde 8,8 inçlik ekran, 12 kanal Harman Kardon ses sistemi ve deri döşemeler opsiyonel olarak satın alınabiliyor. X1’de premium paket tercihi yapıldığında ise büyük panoramik moonroof, LED farlar ve önemli sürüş bilgilerini sürücünün görüş alanına yansıtan Head-Up Display yer alırken, Driving Assistant Plus paketinde şerit değiştirme uyarısı, çarpışma uyarısı, yaya algılama, aktif hız kontrolü ve park asistanı gibi özellikler bulunuyor.

 

* Teknik özellikler nasıl yeni modelde?

150-231 beygir arasında değişen farklı motor seçenekleriyle karşımızda olan otomobil 136 Hp’lik, 1497 cc’lik ve 6 ileri şanzımanlı motoru ile showroomumuzda. Test sürüşü için herkesi bekliyoruz.

 

* Fiyat seçenekleri nasıl?

41.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla Çangar Motors’da bulunan X1 Comfort modeline, 45000 Euro’luk Spor paketli modeli eşlik ediyor. 60 aya kadar da vade imkanı sunuyoruz.

 

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE DERGİSİNİ E-DERGİ FORMATINDA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!