Faizsiz kredi veren bankalar..

Ekonomi dünyasında banka kredileri geniş yer tutuyor. Peki faizsiz kredi veren bankaları araştırdınız mı hiç? İşte uygun kredi almak isteyen ama faiz konusunda kararsızlığa düşenler için öneriler..


Faizsiz kredi veren bankalar..

--- Tanıtım Metni ---

Bankalardan uygun kredi almak istiyorsanız ancak faiz oranları konusunda kararsızlığa düştüyseniz, bu metin tam da size göre. Türkiye’ de bankalar kredi veren yasal kurumlar arasında olduklarından ötürü insanlar da kredi alabilmek için doğrudan bankaları ziyaret etmektedirler Ancak kişilerin bankalara başvururken en çok merak ettiği konuların başında da kredi faiz oranları gelmektedir. Elbette ki pek çok kişi faizsiz kredi veren bankaları araştırmakta ancak bu konuda tatmin edici bir sonuca ulaşamamaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri olarak faizsiz kredi veren bir banka olmayışını gösterebiliriz. Evet, ne yazık ki bu tür bir yaklaşım bankacılık politikalarına uygun bir yaklaşım değildir. Zira bankalar bu kredi ürünlerini satarak kar eden kuruluşlar arasında yer alırlar.

Faizsiz kredi veren bankalar olmadığını söyledik. Ancak bazı bankalar çeşitli hassasiyetlerden dolayı faizle kredi vermek yerine, kar payı ya da kredi masrafı alarak gelir elde etmeyi sağlamaktadırlar. Bu şekilde birçok banka kredi ürünleri satarak gelir elde etmektedir. Kredi almak isteyen vatandaşlar da bu hizmetlerden faydalanarak çok kolay bir şekilde kedi alabilmektedir. Elbette ki bunun ilk adımı kredi puanının elverişli olmasıyla başlamaktadır. Kredi puanları yüksek olan kişiler düşük faiz oranlarından faydalanarak kredi elde edebilmektedir. Bankaların önemli bir kısmı, kredi notuna göre müşterilere kredi verip vermeyeceği konusunda bir yargıya varmaktadır. Eğer kredi notunuz düşükse ya size kredi vermezler yada yüksek faiz oranlarında kredi verirler. Kredi notunuz yüksekse de hem anında kredi alırsınız hemde düşük faizli kredi  alırsınız. Kredi notu yükseltme ile ilgili bilgi almak istiyorsanız tıklayınız. Faiz oranları ise piyasada 0,99 TL’ den başlamaktadır.