FETÖ'nün KKTC İmamı kayıplara karıştı!

Fethullahçı Terör Örgütü, Türkiye'den sonra KKTC'de de etkin bir yapıya sahip. Peki darbe girişimi başlayan temizlik, KKTC'ye nasıl yansıdı? İddiaya göre adayı ilk terk edenlerden biri, FETÖ İmamı oldu.


FETÖ'nün KKTC İmamı kayıplara karıştı!

Volkan Gazetesi, manşetine paralel yapı temizliğini taşıdı. FETÖ'ye yakınlığı ile tanınan Koza-İpek Eğitim Sağlık Hizmetleri Yardım Vakfı'nın halktan topladığı 7 milyar 40 milyon doların yaklaşık 4 milyarlık bölümünün KKTC'deki bazı hesaplara transfer edildiğini duyurdu.

Volkan Gazetesi'nin bugünkü manşetinde, Fetullahçı Terör örgütünün KKTC'ye aktardığı parasının bir kısmının 4 Milyar Dolar olduğu iddia edildi. Haberde, Fethullahçı terör örgütünün sadece 1 vakıftan aktardığı paranın 4 milyar Dolar olduğu ifade edildi. Gazeteye göre FETÖ'ye yakınlığı ile tanınan Koza-İpek Eğitim Sağlık Hizmetleri Yardım Vakfı'nın halktan topladığı 7 milyar 40 milyon doların yaklaşık 4 milyarlık bölümü KKTC'deki bazı hesaplara transfer edildi.

FETÖ'nün KKTC'de kumarhane, eğitim, basın, inşaat ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren bazı iş adamları ile yakın ilişkiler içerisinde olduğu da kaydedilirken, FETÖ'nün 'KKTC İmamı' olan kişinin de KKTC'yi terk ettiği bildirildi.