İşte Kıbrıs gündemi..

KKTC gündemi haftanın son iş günün yoğun başlıklarla tamamlıyor. Resmi ziyaretler ve eylemler ön planda. Taksitli maaş ödemesiyle en büyük tartışma konularından biri. İşte detaylar..


İşte Kıbrıs gündemi..

KTAMS, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Mağusabölge sorumluluğuna yapılan görevlendirmeyi  kınamak için Turizm Bakanlığı önünde eylem yapacak (09.30)

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, KTAMS ve Kamu Sen yetkililerinden oluşan heyeti kabul edecek  (10.00)

“Sivil Savunma, Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı-2016” ile ilgili “Seçkin Gözlemci Günü” Gazimağusa Arkın Palm Beach Otel bölgesinde yapılacak. Meclis Başkanı Siber de katılacak (10.30)

Tatbikat kapsamında Başbakanlık kavşağında “şüpheli paket” senaryosu çerçevesinde PGM uzman ekiplerinin müdahalesi ve şüpheli paketin patlatılması (10.50)

Hayvancılar Birliği, Birlik lokalinde basın toplantısı gerçekleştirecek (12.00)

KTOEÖS,BKP’yi ziyaret edecek (14.00)

DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, KTAMS ve KAMU-SEN yetkililerini kabul edecek (15.00)

Dışişleri Bakanı Emine Çolak, Amerikan Üniversitesi’nde öğrenim gören ABD’li üniversite öğrencilerinden oluşan heyeti Kıbrıs sorunu hakkında bakanlık salonunda bilgilendirecek (15.30)

Turizm Sezonu Açılış Kokteyli , Cumhurbaşkanı Akıncı ve Meclis Başkanı Siber’in de katılımıyla Turizm Bakanı Sucuoğlu’nun himayesinde  Escape Beach Club’da yapılacak  (18.00)

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde konser verecek (20.00)