Reklam
  • Reklam
Güvenli Sürüş Seminerleri Mağusa’daydı!

Güvenli Sürüş Seminerleri Mağusa'daydı!

Polis Genel Müdürlüğü ile Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğinde başlatılan “Güvenli Sürüş Seminerleri” Lefkoşa ve Girne bölgelerinin ardından Gazimağusa’da gerçekleşti.

Reklam
18 Ekim 2017 - 11:15 - Güncelleme: 18 Ekim 2017 - 17:10
Reklam

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Polis Genel Müdürlüğü (PGM) işbirliğinde trafikteki sorunlara dikkat çekmek ve bilgilendirmek amacıyla düzenlenen “Güvenli Sürüş Seminerleri” devam ediyor. Seminerler, Lefkoşa ve Girne bölgelerinin ardından Gazimağusa’daki Okul Servisi Şoförleri’ne verildi.

Seminerlerde, sürücülerin sorumlulukları, yolcu taşımacılığında kurallar, yol güvenliği gibi birçok önemli trafik içeriği anlatıldı. Güvenli Sürüş Seminerleri Polis Genel Müdürlüğü’nden Müfettişler Cevdet Demirel ve Özcan Dönmezer tarafından veriliyor.

Öğrencilerin daha güvenli taşınabilmesi adına farkındalık yaratabilmek için ilk olarak Okul Servisi Şoförleri’ne yönelik gerçekleştirilen seminerde bilgi veren müfettişler trafikte uyulması gereken kurallardan bahsettiler, katılımcılara trafik cezaları ve kazalarıyla ilgili istatistiksel bilgiler paylaştılar. Kuralları uygulamaya özen göstermeleri gerektiğini belirten müfettişler, çocuklarımızın servis şoförlerine emanet olduğunun altını bir kez daha çizdiler.

 

Seminere katılan Okul Servisi Şoförleri aşağıdaki açıklamalarda bulundu:

Lütfü Lütfüoğlu

 

“Seminer çok güzeldi, iyi bir eğitim oldu. Keşke her zaman böyle eğitimler verilse. Trafik zaten malum ülkemizin kanayan yarasıdır. İnşallah bu anlamda daha iyi şeyler yapılabilir. Eğitimler hakkında gerekli bilgileri amirlerimiz verdi. Kuzey Kıbrıs Turkcell ve PGM işbirliğiyle gerçekleşen bu seminer için çok teşekkür ederiz. İnşallah daha güzel projelere de imza atılır.”

 

Özgür Öztürk

 

“Bugünkü semineri çok güzel buldum. Gerçekten gelmeme engel değildi ve iyi ki geldim diye düşünüyorum. Verilen bilgiler hoşuma gitti. Polis teşkilatıyla birlikte Turkcell’in bu projede yer almalarından memnun olduk. Açıklamalar çok güzeldi. Herkesin gelmesini tavsiye ediyorum.”

 

İsmail Gürsoy

 

“İyi ki böyle bir eğitim organize edildi diyorum. Devamının gelmesini temenni ediyorum. Özellikle sponsor Turkcell’e şükranlarımı sunarım. Eğitim veren müfettişlerimizi de tebrik ediyorum. Çok güzel bilgilerle yararlı bir seminer verdiler. Ancak taşımacılık için yolların da yenilenmesi gerekiyor. Daha iyi olacağına ne acı ki gün geçtikçe bu durum bizi daha da zorda bırakıyor. Her geçen gün araç sayımız artıyor ama yollar aynı yollar. Tüm trafik kurallarının yanında bu duruma da bir çare bulunması gereklidir.”

 

Güner Çiçekseven

 

“Seminerlerin daha geniş kapsamlı yapılması çok daha iyi olacaktır. Trafikteki küçük araçların da bu tip organizasyonlarla bilgiler almasının faydalı olacağını düşünüyorum. Bizim de hatalarımız vardır, burada onu gördük. Organize eden arkadaşları tebrik ediyorum.”

 

Tuncay Yılsev

“Trafik müfettişlerimiz tarafından verilen bilgiler çok faydalıydı. 48 senelik şoförüm, bu bölgede en eskilerdenim. Bu verilen kurstan dolayı çok teşekkür ederim, yol güvenliği için çok yararlı olmuştur düşüncesindeyim.”

 

 

www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..