Reklam
  • Reklam
Güney Kore, kendi kripto parasını çıkarıyor!..
Reklam

Güney Kore, kendi kripto parasını çıkarıyor!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
01 Eylül 2018 - 08:11 - Güncelleme: 01 Eylül 2018 - 08:46
Reklam

 

Güney Kore, kendi kripto parasını çıkarıyor

 

Güney Kore eyaleti olan Gyeongsangbuk-do Blockchain teknolojisine dayalı kendi dijital para yayınlayacak.

Gyeongsangbuk-do’daki yetkililer, mevcut memleket sevgisi hediye kartları yerine tüketicilere sunulacak olan Gyeongbuk Coin’i oluşturmak için Blockchain startup’ı Orbs ile ortak olacak.

Güney Kore eyaleti Gyeongbuk Coin’i piyasaya sürüyor

Güney Kore’nin dördüncü büyük kenti olan Daegu’yu içeren Gyeongsangbuk-do, bölgedeki ticari kabulü görmek için Gyeongbuk Coin’i piyasaya sürüyor.

Gyeongsangbuk-do’nun bilim ve teknoloji politikası bölüm başkanı Sunghyun Chung, tüccarlara ayrı programlar yaratarak ve coin çıkardıklarını bildirirerek çözülmesi gereken pek çok sorun olduğunu söylüyor. Chung, açıklamalarını şöyle özetliyor: "Kripto paralar, kabul edilecek çekirdek bir teknolojidir."

Rapor edilmeye devam edildiği gibi, Güney Kore yasa koyucuları, ülke çapında geniş bir kripto para entegrasyonuna daha da yaklaşıyorlar.

Mevcut parlamento tartışması, diğer konuların yanı sıra ICO’ları yasal hale getirerek Malta tarzı bir Blockchain adası yaratmaya odaklanıyor.

Bir takım yetkililer daha önce İsviçre’nin Kripto Vadisi’ni ziyaret ettiler. Bu esnada Blockchain teknolojisinin nasıl dağıtılacağı hakkında bilgi edinmeye başladılar.

Başka bir yerel yetkili şunları söylüyor: "Zug Şehrinden aldığımız bilgileri, çalışanlara blok zincir tabanlı Gyeongbuk eyaleti kimlik kartları yapmak için kullanabiliriz."

Medyaya göre, eyalet hükümeti yılda 100 milyar won (90 milyon dolar) değerinde Gyeongbuk Coin çıkarmayı planlıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x