Reklam
  • Reklam
Güney Kore’den Blockchain atağı!..
Reklam

Güney Kore'den Blockchain atağı!..

Güney Kore'nin en büyük telefon şirketi KT Corporation, Blockchain destekli ticari ağını piyasaya sürecek!.. İşte detaylar.

Reklam
26 Temmuz 2018 - 08:10
Reklam

 

Güney Kore'den Blockchain Atağı

    Blockchain teknolojisinin giderek yaygınlaştığı Asya kıtasında, Güneydoğu Asya bölgesindeki en büyük telefon şirketi KT Corporation, blockchain destekli ticari ağının piyasaya sürüleceğini duyurdu.

 

    Şirket, ağını tamamlamak ve aynı zamanda daha ​​güvenli ve şeffaf hâle getirmek için mevcut ulusal ağının üstünde bir blockchain ağı oluşturdu.

KT Corporation’ın Blockchain sorumlusu açıklamalarda bulundu

    KT Corporation’ın blockchain sorumlusu Seo Young-il, telekom devlerinin blockchain teknolojisini benimsenmesi konusundaki düşüncelerini yineledi. Üst düzey yönetici teknolojinin, güvenli ve verimli veri yönetimi için telekomünikasyon alanında kullanılabileceğini vurguladı.

    Seo Young-il devam etti: "Blockchain uygulamasının amacı, mevcut ağı daha güvenli ve güvenilir hale getirmektir."

    Asyalı mobil telefon devi yeni ağın, bireylerin ve kurumsal müşterilerin dijital varlıklarını artık daha ​​az bilgisayar korsanlığı riski ile depolayıp aktarabileceğini vurguluyor.

   3TPS kapasiteli Ethercoins Blockchain ve 15 TPS ile ethereumun akıllı blockchaininin aksine, KT’nin yeni ağı saniyede 2.500 işlem yapabilecek.

   Şirket ağını, diğer blockchain tabanlı dolaşım servisleriyle ve Japonya’daki en büyük ağ sağlayıcısı NTT Docomo gibi uluslararası mobil taşıyıcılarla genişletmeyi planlıyor.

  Blockchain teknolojisinin benimsenmesi, şirkete gerçek zamanlı olarak faturaları hesaplamada yardımcı olurken, mobil kullanıcılar açısından ağın hızını önemli ölçüde artırmaktadır.

KT Corporation nedir?

    KT Corporation, Güney Kore’nin ilk telefon şirketi ve Asya’da çokça takip edilen bir şirket. Ayrıca dijital televizyon, kredi kartı, eğlence, emlak, spor ve yazılım geliştirme konusunda kendine özgü bir ilgi alanına sahip.

    Şirket hali hazırda, yerel sabit hat ve geniş bant internet pazarına hakim olup ülkenin sabit hat abonelerinin yaklaşık %90’ına ve yüksek hızlı internet kullanıcılarının %45’ine hizmet veriyor.

   Temmuz ayının başlarında Güney Kore hükümeti, kripto para birimini ve yeni sanayi standartlarını içeren Blockchain endüstrisini meşrulaştırdı. Yeni sistem, artık ülkedeki Blockchain ile ilgili işletmelerin işleyişinin temelini oluşturacak.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları