Reklam
  • Reklam
Güney Kıbrıs’tan, Rum ve Ermeni çiftçiler destek..

Güney Kıbrıs'tan, Rum ve Ermeni çiftçiler destek..

Güney Kıbrıs Bakanlar Kurulu, Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan Rum ve Ermeni çiftçi, hayvancı ve arıcılara ekonomik yardım planını onayladı.

Reklam
06 Haziran 2017 - 09:27
Reklam

 

Güney Kıbrıs Tarım Bakanı  Nikos Kuyalis yaptığı açıklamada 700 bin ve 250 bin Euro’luk iki ayrı planın onaylandığını, 250 bin Euro bütçeli planın özellikle 45 yaş altındaki genç çiftçi, hayvancı, balıkçı ve arıcılara yönelik olduğunu açıkladı.

Kuyalis yeni planın, “KKTC’ye geçerek ve  tarımsal faaliyete başlayan Rum ve Ermeni ailelere ve halen KKTC’de ikamet etmekte olan 45 yaş altındaki kişilere yönelik olduğunu” belirtti. 

Yapılan açıklamaya göre hibe programına başvuracakların En az 100 dönüm ekilebilir alana, en az 50 büyükbaş veya küçükbaş hayvana ya da en az 250 adet arı kovanına sahip olması gerekiyor. 

Belirtilen ölçüde ekilebilir alana veya hayvana sahip olanlara verilecek destek 5 bin Euro, arıcılara ise 2 bin 500 Euro civarında olacak.

4-12 metre arasında teknesi olan balıkçı ağı ile profesyonel balıkçılık yapanlara 2 bin, diğerlerine bin Euro yardım verilecek. 

Ayrıca reçel, marmelat, tatlı, süt ürünü v.b. üretmek üzere kendi küçük tarımsal sanayi atölyesini kurmak isteyenlere de 2 bin Euro mali yardım verilecek. 

 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..