Reklam
  • Reklam
Gündem atık önleme ve geri dönüşüm!

Gündem atık önleme ve geri dönüşüm!

KKTC'nin önemli sorunlarından biri de katı atıklara karış alınacak tedbirler ve onların sağlıklı bir şekilde geri dönüşümünü sağlamak. Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen proje için, dikkat çeken bir toplantı yapıldı.

Reklam
22 Nisan 2017 - 06:53
Reklam

2. Atık Önleme ve Geri Dönüşüm Forumu,  Lapta Manolya Otel’de gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nden verilen bilgiye göre, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen Su/Atık Su, Katı Atık Sektörü Kapasite Artırma Projesi ve AB Bilgi Merkezi tarafından, Çevre Mühendisleri Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Belediyeler Birliği iş birliği ile gerçekleşen forumda; atık yönetimi konusunda uzman kişiler bir araya geldi.

Forumda, miktarları giderek artan organik, bahçe ve yeşil atıkların düzenli depolama alanından başka bir yere yönlendirilmesi için gerekli araç ve yöntemleri tartışıldı.

Etkinliğe; 5 belediyeden, sivil toplum örgütlerinden, odalardan ve üniversitelerden temsilciler ile öğrenciler katıldı.

GÜNGÖR’DEKİ DURUM

Etkinlik, Güngör'ün düzenli depolama sahasına giden atığın büyük bir kısmının yeniden yönlendirilmesine olan acil ihtiyacı da gündeme getirdi.

Etkinlikte, Brian McCarthy; “AB’de yeşil atık yönetimi ile ilgili pratik yaklaşımlar”, Andy Whiteman; “başarılı yeşil atık kompostlama projeleri için işletme modelleri”, Yasemin Çobanoğlu; “yeşil atık kompostlama, kısıtlama ve fırsatlar”, Şenel Ünlükuşve Başak Piskopulu ise “yeşil atık geri dönüşüm ve kompostlama uygulamaları” konularında sunum yaptı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..