Reklam
  • Reklam
Gökova Körfezi depremi sonrası otelleri su bastı, hastane...

Gökova Körfezi depremi sonrası otelleri su bastı, hastane boşaltıldı!

Bodrum merkezi depremde yeni gelişmeler var. 6.3 şiddetindeki deprem sonrası Gümbet bölgesinde su baskınları var. İşte detaylar.

Reklam
21 Temmuz 2017 - 03:09 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 04:14
Reklam

Merkez üssü Gökova Körfezi olan depremin şiddeti 6.3, artçıları ise sürüyor. 

Deprem sonrası dalgaların şiddetlenmesi, deniz suyunun yükselmesiyle bölgede su baskınları ve yol çökmeleri var.

İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü ve Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz artçıların sürdüğünü belirterek vatandaşlara hasarlı binalara girmemeleri uyarısında bulundu

Artçılar korkutuyor
6.3 şiddetindeki depremin ardından artçılar da sürüyor. 01.37 ve 01.52 ve 02.00'de 3 ayrı deprem daha meydana geldi. 4.3, 4.6 ve 4.1 şiddetindeki depremler yeniden paniğe sebep oldu. 

Meydana gelen deprem sonrası Muğla halkı sokağa döküldü.

Muğla Valisi'nden yeni açıklama
Muğla Valisi Esengül Civelek 24 TV'ye yaptığı açıklamada 'Yıkılan bir bina ihbarı almadık çalışmalarımız sürüyor. Allaha şükür can kaybımız yok. İl genelinde olumsuz bir durumun olmadığını ancak korku ve panik nedeniyle düşme ve atlamalar sonucunda basit yaralanmalar olduğunu söyleyebilirim' dedi.Muğla Valisi'nden açıklama
Muğla Valisi Esengül Civelek ise depremin ardından yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar deprem sonrasında intikal eden herhangi bir olumsuzluk yok. Ancak depremin getirdiği endişeyle vatandaşlarımız sokaklarda. Deprem sırasında atlayan vatandaşlarımızın incinmesiyle hastaneye başvuran vatandaşlarımız var ama çok değil birkaç kişi. Bir yaralanma şeklinde değil. Kent genelinde depremin etkisiyle olarak olumsuz herhangi bir durumu yaşamadığımızı ifade edebilirim. Detaylı bir çalışma yapıyoruz" ifadelerini kullandı.


Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'dan deprem açıklaması
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon canlı yayında yaptığı açıklamada, 'Şu anda halkımızda bir panik var. Hastanelerde herhangi bir can kaybı yok, ağır bir yaralanma yok. Ufak tefek yangınlar, yol çökmeleri var. Bir de toprak kaymaları var. Belediye ekiplerimiz çalışıyor. Elektrikler kesik' dedi.

 
Datça Belediye Başkanı'ndan açıklama
Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ise depremi şiddetli bir şekilde yaşadıklarını, vatandaşların korkuyla sokaklara çıktığını belirtti. Uçar Datça genelinde ilk gelen bilgilere göre can kayı ve yaralanma bulunmadığını belirtti.

 
6.3 şiddetindeki deprem sonrasında Bodrum'da deniz seviyesinin yükseldiğine dair fotoğraflar paylaşıldı.

Deprem, Bodrum, Datça ve İzmir'in çevresinde de hissedildi. Depremden sonra Bodrum'da elektrik kesintisi meydana geldi. Bodrum'da aşırı yüklenme nedeniyle GSM hatlarında kesinti oldu.

Bodrum Devlet Hastanesi çatlaklar nedeniyle boşaltıldı.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..